Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Everquest
 EQ - General forum
 Zeptejte se Placacky
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Edmund
New Member

332 Posts

Posted - 06/06/2003 :  21:20:49  Show Profile Send Edmund a Private Message  Reply with Quote
Ahoj Placacko,

diky za odpovedi. Prosim te, muzes me objasnit jak presne ten boj (melee) probiha? Dostavas podle skilu na zbran nejake lepsi udery, ktere muzes pouzis (specky v DAoC), nebo jen kliknes a cekas, nez ho tvuj hero umlati sam?
Jinak je supr, ze je rozloha EQ tak velka, to by me asi vyhovovalo. Ja osobne bych spis chtel hrat vetsinu casu na solo, bavi me prozkoumavat nova uzemi, potvory, dungy atd. a toho asi bude v EQ dost, co? Taky hodne dam u her na "vypiplavani" (huh?) postavy, proste aby bylo porad, kam se zlepsovat. Kolik je max level postavy na EQ, pls? A jak je reseno zlepsovani skilu? Pouzivanim, nebo na prestupu na level dostanes urcity pocet skilpointu a ty pak muzes rozdelit?
Co jsem se koukal, tak me pripadaji i lidi kolem EQ sympatictejsi, kazdopadne vice nez na DAoC foru zde na strankach (sorry, no offense) :))) a nerad bych se hadal celou dobu s nejakym pubertalnim lv50 supermaxinejdrsnejsiberZerk:) I kdyz takovy se si najdou vsude...

Edmund

Neziva - Healer of Uhni Kurva, Mordred
Mrs Ironic - Reservoir Dogs, Darkfall
Go to Top of Page

Placacka
New Member

129 Posts

Posted - 10/06/2003 :  12:15:42  Show Profile Send Placacka a Private Message  Reply with Quote
quote:

Prosim te, muzes me objasnit jak presne ten boj (melee) probiha?


Boj probíhá tak že jako mele zapneš tlačítko auto attack a postava už masí jak zběsilá. Jinak mele mají "speciální útoky" - ale není to ani náhodou obdoba "specek v DAoC - jsou to taunt, bash, kick atd.. - prostě jednou za čas ti popne tlačítko které tento útok vyvolá a tak ho zmačkneš nebo ne, v boji je to až na taunt úplně nanic.

Grafika boje je super a jako v DAoC můžeš používat 4až 4 externí kamery + můžeš natáčet pohled kolem osy hrdiny - opravdu moc pěkné, sám se čas od času kochám.


quote:

nebo jen kliknes a cekas, nez ho tvuj hero umlati sam?



No EQ je drobet odlišná od všech ostatních her co znáš ty, já, tvoje babička a Dusee nenarozenej brácha. V EQ toho sám moc neumlátíš. Pojem "čekat až hero umlátí potvoru sám" v reálu vypadá tak že se potvora podívá na tvé játra a pak se po tobě 4x projde a ty prachsprostě umřeš.
EQ je teamová hra, i když má samozřejmě charaktery na solo - o tom níže.

quote:

Jinak je supr, ze je rozloha EQ tak velka, to by me asi vyhovovalo. Ja osobne bych spis chtel hrat vetsinu casu na solo, bavi me prozkoumavat nova uzemi, potvory, dungy atd. a toho asi bude v EQ dost, co?



Jo rozloha EQ je obrovská a bude se ještě zvětšovat - nové expansion atd. Pokud chceš hrát ale solo, tak tě musím zklamat, neb cca 1/3 zon v EQ asi moc neprozkoumáš. Je to dáno tím, že i když má EQ charaktery na solo a soluje se s nima super, tak převážná část dungeonů na solo není. EQ je teamová hra, kdy grupa dobrodruhů masí moby a většinu času se má co ohánět.

Udělám ti představu jak to funguje.
Grupa - tj. 6 lidí - expuje (expování - zvyšování lvl) na místě které si vybere, na běžných mobech, které dropujou běžné věci, pp a gemy. Nic moc, ale expovat se musí.
Raid - tj. hodně lidí co jdou zabít pořádného příšeráka - mi chodíma s cca 60 lidma na jedny z nejtěžších mobu ve hře, ale oni taky dropujou nejlepší zbraně a brnění.

quote:

Taky hodne dam u her na "vypiplavani" (huh?) postavy, proste aby bylo porad, kam se zlepsovat. Kolik je max level postavy na EQ, pls? A jak je reseno zlepsovani skilu? Pouzivanim, nebo na prestupu na level dostanes urcity pocet skilpointu a ty pak muzes rozdelit?



Max lvl v současnosti je 65. A pak můžeš dělat tzv. AA body - cap je vcelku neomezenej, ale reálně použitených je asi 500, pak už je prostě nemáš do čeho dát. Skilly se ti zvedají automaticky při používání dané věci.

Co se týká vypiplávávání postavy - tak EQ je ráj pro vypilávače. Nejenom že to trvá hodně dlouho, ale je co vypiplávat.


Plácačka

Placacka
Grand Master of Chaos

Edited by - Placacka on 10/06/2003 12:16:33
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 11/06/2003 :  21:05:17  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edmund

Taky hodne dam u her na "vypiplavani" (huh?) postavy, proste aby bylo porad, kam se zlepsovat.
Edmund



Přidej se k nám, budeš vítaný vypipláváč ... je to moje nejoblíbenější činnost

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)

Go to Top of Page

Placacka
New Member

129 Posts

Posted - 13/06/2003 :  08:14:41  Show Profile Send Placacka a Private Message  Reply with Quote
Jojo Krveybrote je žhavým kandidátem na letošní titul "Vypiplávající vypiplávač".


Placacka
Grand Master of Chaos
Go to Top of Page

Thundeeer
New Member

421 Posts

Posted - 13/06/2003 :  09:03:24  Show Profile Send Thundeeer a Private Message  Reply with Quote
Caute. Stale vaham ci mam zacat hrat Everquest alebo Dark Age of Camelot. Preco by som si mal vybrat zrovna Everquest ?


WoW Twinstar - Horde - Mathrim Horde [tauren - hunter] 1x tyzdenne

Ultima Online - Kelevar - Elessar (retired)
Dark Age of Camelot US - Gareth - Alderienne [eldritch] (retired)
World of Warcraft EU- Drak'thul/Horde - Jaskynka [blood elf hunter] (retired)

bezvyznamne anonymne avatary :)
Rift, DAoC Uthgard, Asheron's Call 2 (frozen), LOTRO (retired), AoC (retired), Warhammer Online (rip),
Go to Top of Page

Aramir
ex sejra

1083 Posts

Posted - 13/06/2003 :  10:01:30  Show Profile Send Aramir a Private Message  Reply with Quote
Pokud te bavi propracovany svet kde se zabijeji (prevazne) pocitacem ovladane monstra tak je EQ pro tebe. V DAoC neni PvE (Player vs enviroment) zrovna idealni. DAoC je delano na konfrontaci hracu - PvP (Player vs Player) nebo RvR (Realm vs Realm).

Edited by - Aramir on 13/06/2003 10:04:32
Go to Top of Page

Thundeeer
New Member

421 Posts

Posted - 13/06/2003 :  11:06:31  Show Profile Send Thundeeer a Private Message  Reply with Quote
PvP veru nevyhladavam a aj keby hram DAOC tak urcite nie na PvP serveri ale skor na RP serveri. Chcel by som vediet ako je to prave s RP a RPG prvkami v Everqueste.. Niekde som cital ze Everquest je obycajna akcna hra. A este jedna vec: Existuje v Everqueste/DAOC nieco ako banka v UO ?


WoW Twinstar - Horde - Mathrim Horde [tauren - hunter] 1x tyzdenne

Ultima Online - Kelevar - Elessar (retired)
Dark Age of Camelot US - Gareth - Alderienne [eldritch] (retired)
World of Warcraft EU- Drak'thul/Horde - Jaskynka [blood elf hunter] (retired)

bezvyznamne anonymne avatary :)
Rift, DAoC Uthgard, Asheron's Call 2 (frozen), LOTRO (retired), AoC (retired), Warhammer Online (rip),

Edited by - Thundeeer on 13/06/2003 11:28:03
Go to Top of Page

Berserk
<Mor do Kuli>

477 Posts

Posted - 13/06/2003 :  11:30:00  Show Profile  Send Berserk an ICQ Message Send Berserk a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Thundeeer

PvP veru nevyhladavam a aj keby hram DAOC tak urcite nie na PvP serveri ale skor na RP serveri. Chcel by som vediet ako je to prave s RP a RPG prvkami v Everqueste.. Niekde som cital ze Everquest je obycajna akcna hra.


EQ je RPG tak dalece jak dalece jsi ochoten zustat v roli. Existujou i ciste RPG servery, kde si postavy mezi sebou nerozumi pokud neumi zadnej spolecnej jazyk, nebo nemuzou groupit s postavama ktery se navzajem nesnasej.

Dusei
Berserk [CzH][-W-], (retired)
Go to Top of Page

Berserk
<Mor do Kuli>

477 Posts

Posted - 13/06/2003 :  11:30:53  Show Profile  Send Berserk an ICQ Message Send Berserk a Private Message  Reply with Quote
Jo, banky mame.

Dusei
Berserk [CzH][-W-], (retired)
Go to Top of Page

Placacka
New Member

129 Posts

Posted - 16/06/2003 :  07:53:41  Show Profile Send Placacka a Private Message  Reply with Quote
Proč EQ nebo DAoC??

Nikdo tady není agitátorem ani jedné z uvedených her. No a z toho důvodu Ti doporučuju, aby sis koupil hry obě dvě a udělal si představu o tom co které hra obnáší zcela sám.

Jinak k tomu RPG - jak Dus nadmíru správně popsal - RP závisí jen a pouze na tobě. Pokud chceš hrát RP tak si tak hraj, pokud ne, nikdo tě k tomu tlačit nebude.

I když hraju EQ, tak si myslím, že DAoC je RP blíž. Ono totiž vidět jak se bratří trol s elfem, nebo trpaslík s ještěrkou moc RP není. Ale zas an druhou stranu kde jsou pravidla toho co je RP??


Placacka

Placacka
Grand Master of Chaos
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 22/06/2003 :  09:49:10  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
Padla tu zmínka o solo charech. Které jsou v EQ nejvhodnější ?

Díky
Go to Top of Page

Berserk
<Mor do Kuli>

477 Posts

Posted - 22/06/2003 :  10:47:37  Show Profile  Send Berserk an ICQ Message Send Berserk a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gabriel

Padla tu zmínka o solo charech. Které jsou v EQ nejvhodnější ?

Díky


Necromancer a Beastlord jsou IMO nejlepsi solo chary v EQ.

Dusei
Berserk [CzH][-W-], (retired)
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 22/06/2003 :  12:25:23  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
Ještě bych měl jeden dotaz, pokud si pořídím tu gold verzi s dvěma datadisky (furt s tím koketuju :) a opatchuju to, budou i tyto běžet na nějakém nové grafickém enginu nebo pořád na tom jejich původním ?
Go to Top of Page

Berserk
<Mor do Kuli>

477 Posts

Posted - 22/06/2003 :  13:15:41  Show Profile  Send Berserk an ICQ Message Send Berserk a Private Message  Reply with Quote
Na novy modely postav potrebujes Shadows of Luclin datadisk.

Dusei
Berserk [CzH][-W-], (retired)
Go to Top of Page

Placacka
New Member

129 Posts

Posted - 23/06/2003 :  22:14:14  Show Profile Send Placacka a Private Message  Reply with Quote
No oni ty nové modely zas tak super nejsou a navic potrebujou silnejsi masinu nez ty stare. Coz je take duvod, proc ja mam zapnute jen nektere nove a zbytek proste starych.
Ale pokud mas dobrou masinu a dobre pripojeni, tak tim ze pojedes jen na nove modely nic nezkazis.


Plac

Placacka
Grand Master of Chaos
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 24/06/2003 :  16:42:03  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
Já jsem si kdysi stáhl jakousi verzi EQ trial nebo co. A ta grafika byla skutečně hodně zastaralá. Takže mi šlo ani ne tak o nové modely postav, ale jestli se updatama a datadiskama měnil grafický engine
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 24/06/2003 :  16:51:11  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
Mam mimo posledniho datadisku vsechny a pokud se nepletu stare zony se graficky nezmenily (mozna minimalne). Nove zony jsou ovsem uplne jine kafe a jsou fakt pekny (nove zony maji metru ctverecnich mnohem vic nez classic eq).

Na nove modely charu potrebujes minimalne kolem 490 mb ram (v options se ti potrebna ramka primo vypocitava).

Edited by - VT on 24/06/2003 16:51:39
Go to Top of Page

Berserk
<Mor do Kuli>

477 Posts

Posted - 24/06/2003 :  16:55:34  Show Profile  Send Berserk an ICQ Message Send Berserk a Private Message  Reply with Quote
Engine jako takovej se myslim nemenil (nepocitam upravy pro novy direcx a pod.). Novy zony maj proste novou grafiku, novy monstra, hraci maj taky novy modely, mame novej plne konfigurovatelnej UI (prez XML). Vyvoj grafiky v EQ muzes dobre sledovat zde: http://www.mikeshea.net/everquest/images/index.php?step=1000000&start=0&thumbnails=small. Ve spod je puvodni EQ smerem nahoru se zlepsuje grafika jak se pridavaly datadisky (bacha je to fakt hodne obrazku na jedny strance, slabsi natury si prepnou Image Per Page na nizsi hodnotu ).

EDIT : Small Thumbnails ....

Dusei
Berserk [CzH][-W-], (retired)

Edited by - Berserk on 24/06/2003 17:03:16
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 24/06/2003 :  17:07:25  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
Jo stahl jsem si ten EQ clasic kdysi a to opravdu byla hrůza. (Nejsem nijak rozmazlený, raději horší grafiku a lepší hru) ale vše má svoji mez :)
Některé ty screeny ale vypadjí moc pěkně
Go to Top of Page

Berserk
<Mor do Kuli>

477 Posts

Posted - 24/06/2003 :  17:29:37  Show Profile  Send Berserk an ICQ Message Send Berserk a Private Message  Reply with Quote
Tak me napada soucasti SoL jsou i komplet novy textury pro puvodni EQ classic/kunark svet. Mozna proto mi ani ted nepride grafika staryho sveta uplne nejhorsi. Nebo je to proto, ze pri prechodu z 2d UO pro me byla grafika EQ neco uzasnyho a za dobu hrani kdy sem ve starym svete poznal kazdej sutr, sem si na ni uz zvyk.

Dusei
Berserk [CzH][-W-], (retired)
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 24/06/2003 :  20:30:29  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
Tak zítra si pro to jdu, vzhledem k tomu, že jsem EQ nikdy neviděl, cítím mezery ve vzdělání.
Je nějaká šance narazit na low lvl čechy ?
A poslední dotaz, ty datadisky je třeba kupovat nebo stačí přepálené ? A pokud přepálené, je někdo z vás kolem Brna ?
Go to Top of Page

Berserk
<Mor do Kuli>

477 Posts

Posted - 25/06/2003 :  08:40:32  Show Profile  Send Berserk an ICQ Message Send Berserk a Private Message  Reply with Quote
Kdyz si datadisk prepalis, tak mas jenom data. Do novejch zon te hra nepusti a pripadny vylepseni neuvidis, dokud neaktivujes na svym accountu novej datadisk. Aktivace se provadi zadanim klice z koupenyho datadisk CD.
Pokud zacnes hrat na serveru Kane Bayle tak se hned pripoj do CZ chatu (/join cz), nejaky novy postavy sem v posledni dobe zahlid.

Dusei
Berserk [CzH][-W-], (retired)
Go to Top of Page

Placacka
New Member

129 Posts

Posted - 25/06/2003 :  12:06:56  Show Profile Send Placacka a Private Message  Reply with Quote
Hehe na EQ mě vždycky uchvacovalo, jak super je tady řešeno softwarový pirátství. Prostě si hru vypálit můžeš, ale je ti úplně na nic, neb nemáš klíč od svého accountu a jelikož je tn klíč jedinečnej, což v praxi znamená jeden klíč jeden account, tak ti ho prostě nikdo nedá .

Stejně je to tak i s různýma expansion pakama.

Jinými slovy on-line hry je cesta jak zbavit počítačové hry nešvaru jakým je přepalování.

Co se týká těch low lvl charů, tak bych zase tolik optimistickej nebyl, podle mě to jsou jen twinkové lidí co normálně hrajou.


Placacka

Placacka
Grand Master of Chaos
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 25/06/2003 :  12:46:44  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
Hmm tak jsem zakoupil Everquest Gold edition, co má obsahovat EQ classic, + 3 datadisky. Je tam všechno kromětoho EQ classic :)
Tak nevím

Už jsem to rozlouskl :)

Edited by - Gabriel on 25/06/2003 12:53:47
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 25/06/2003 :  12:55:59  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Placacka

Hehe na EQ mě vždycky uchvacovalo, jak super je tady řešeno softwarový pirátství.



Mně vůbec nešlo o pirátství. Jen jsem tu někde četl zmínku v tom slova smyslu, že to jde a přišlo mi to divný, právě z toho důvodu jakým jsou cdkeye apod. Řeším to pak tak, že si půjčim přepálenou a o cdkey napíšu na cdromshop.

Vzhledem k tomu, že z her hraju jen online hry, tak pirátství mi nic neříká. Já jsem dokonce takový magor v českých zemích, že nemám načipovanou ani playstation 2.

Edited by - Gabriel on 25/06/2003 12:59:05
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 26/06/2003 :  07:54:57  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
Tak už jsem lvl 3 sličná Necromanka :) Musím říct, že grafika rozhodně není tak děsná jak jsem si myslel. Zejména po té, co jsem aktivoval SoL, nechal předělat textury, tak modely postav se změnily naprosto skvěle a docela jsem koukal. Hodně pěkně jsou udělané i efekty kouzel.

Navíc jsem pořád v té první zóně, tudíž nic z těch nových jsem zdaleka neviděl.

Nejvíc mě potěšilo - po té co jsem zvyklý vidět svého avatara a po té co jsem neúspěšně zkusil všechny kamery v EQ - že z 1st person se za avatara posunu pouhým pohybem na kolečku myši. Teď střídám 1st na 3rd podle potřeby a jsem maximálně spokojený :)
Go to Top of Page

Placacka
New Member

129 Posts

Posted - 26/06/2003 :  08:03:24  Show Profile Send Placacka a Private Message  Reply with Quote
Hehe to jsi to s tim koleckem na mysi obevil docela brzo ---- me to trvalo 3 roky a prisel jsem na to asi predevcirem .

Jinak kdyby si neco potreboval, tak se neboj optat, mi sice budeme chvili vrcet ze zas nekdo otravuje, ale pak ti pomuzeme, poradime, sem tam ti i neco dame.

Ve hre jsem Wanabi.


Placacka

Placacka
Grand Master of Chaos
Go to Top of Page

Placacka
New Member

129 Posts

Posted - 26/06/2003 :  08:05:12  Show Profile Send Placacka a Private Message  Reply with Quote
Jo a jeste neco.

Docela Ti zavidim ze zacinas. Vsechno co jsem v EQ chtel videt jsem jiz davno videl a uz se nemam pomalu na co tesit.

Prave jsem v duchu melancholicky zavzpominal na me prvn raidy na draky nebo na prvni navstevy plani...... joooo to byly casy.


Plac

Placacka
Grand Master of Chaos
Go to Top of Page

Berserk
<Mor do Kuli>

477 Posts

Posted - 26/06/2003 :  09:19:52  Show Profile  Send Berserk an ICQ Message Send Berserk a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Placacka

Hehe to jsi to s tim koleckem na mysi obevil docela brzo ---- me to trvalo 3 roky a prisel jsem na to asi predevcirem .

Placacka


Tu moznost s koleckem v zakladnim 1st person pohledu pridali v jednom z poslednich patchu.

Dusei
Berserk [CzH][-W-], (retired)
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 26/06/2003 :  10:40:51  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
Ještě doplním, že Gold verze co prodává například www.gameline.cz kde jsem to kupoval i já a nebo jrc, které to má o 1000 Kč dražší, obsahuj 3 datadisky, včetně SoL a tím pádem přetexturování a nové modely.
Go to Top of Page

Placacka
New Member

129 Posts

Posted - 26/06/2003 :  14:48:55  Show Profile Send Placacka a Private Message  Reply with Quote
No jasně obsahuje to vše kromě posledního expansion paku.

Máš tam teda:

Základní EQ
Kunark
Veliouse
Luclin

Yakesha se dá stáhnout a zaplatit přes hru

Takže všeho všudy tam není Planes of Power. Což zase tak moc nevadí, protože to jsou pouze zóny pro hodně vysoký chary.

Plac


Placacka
Grand Master of Chaos
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 03/07/2003 :  09:15:07  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
Gabrieli, ty jsi z Brna?

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)

Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 03/07/2003 :  21:13:44  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krvezbrote

Gabrieli, ty jsi z Brna?



Ano
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 04/07/2003 :  09:53:05  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gabriel

quote:
Originally posted by Krvezbrote

Gabrieli, ty jsi z Brna?



Ano



Příjemné zjištění.

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)

Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 04/07/2003 :  10:01:01  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
A ještě jednu věc, tedy pokud ti to už někdo neřekl. Ve hře si zapínej český kanal /join cz, nebo pokud byses o to nechtel starat tak /autojoin cz čímž se ti bude automaticky zapínat při nalogování. Tím se ti vytvoří kanál číslo 1 (předpokládám, že nemáš jiné).

Psát do něj pak můžeš /1 tvujtext
Podívat se kdo je na něm nalogovaný /list 1

Budeš tak mít možnost se kdykoli ve hře s někým z nás poradit a uvidíš kdo je nalogovaný. Ať už budeš na jakémkoli serveru.

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)

Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 12/10/2003 :  18:04:43  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
Ahoj, mohl by mi sem nekdo hodit link kde se da koupit nejaky pack s co nejvice datadisky pohromade, nebo prodejnu v praze. Maji to v jrc ? Koukal jsem na tu gold verzi na https://store.station.sony.com/hardgood.jsp?SKU=EQ1RE-HG-SW1102-EQGOLD kde jak to vypada je vse krom posledniho datadisku ale zas tam maji out of stock a nechci cekat treba pul roku cehoz jsou nektery online shopy schopny.

lastfm
Go to Top of Page

Jarek
Starting Member

6 Posts

Posted - 12/10/2003 :  19:55:28  Show Profile Send Jarek a Private Message  Reply with Quote
https://store.station.sony.com/hardgood.jsp?SKU=EQEVO-HG-SW0803-EQEVOL
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 13/10/2003 :  19:30:46  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jarek

https://store.station.sony.com/hardgood.jsp?SKU=EQEVO-HG-SW0803-EQEVOL



diky, nicmene ja koukal na grafiku a ta je hodne otresna, to uz bych moh hrat pomalu uo. takze nakonec do toho nejdu. Chci se ale zeptat jestli nekdo nema informace kdy ma vyjit eq2 ? Ono totiz na strankach eq2 je napsany 2004 a nic vic. u bety je napsane ze zatim neni. Pritom na mmorpg pisou ze release date je 1.12.2003 cozpokud by byla pravda tak bych si pockal. Ale udivuje me ze na ofic strankach je uvedeno nekdy v roce 2004. Takze nevite nekdo neco o tom a probiha uz vubec beta ?

lastfm
Go to Top of Page

Ethir
Starting Member

83 Posts

Posted - 13/10/2003 :  22:07:36  Show Profile  Send Ethir an ICQ Message Send Ethir a Private Message  Reply with Quote
o grafice uz tu nekdo psal, kdyz kouknes nahoru...
napr. tady

quote:
Originally posted by Berserk

Engine jako takovej se myslim nemenil (nepocitam upravy pro novy direcx a pod.). Novy zony maj proste novou grafiku, novy monstra, hraci maj taky novy modely, mame novej plne konfigurovatelnej UI (prez XML). Vyvoj grafiky v EQ muzes dobre sledovat zde: http://www.mikeshea.net/everquest/images/index.php?step=1000000&start=0&thumbnails=small. Ve spod je puvodni EQ smerem nahoru se zlepsuje grafika jak se pridavaly datadisky (bacha je to fakt hodne obrazku na jedny strance, slabsi natury si prepnou Image Per Page na nizsi hodnotu ).



[WoW] Ethir <Zdechliny>, Frozen Rogue
[EQ] Ethir <MdK>, Frozen Ranger
[EQ2] Ethirea <MdK>, Frozen Troubador
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 14/10/2003 :  09:22:51  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ethir

o grafice uz tu nekdo psal, kdyz kouknes nahoru...
napr. tady



jj ja vim ja uz to prohlizel, prave to me dost zklamalo. muzete sice namitnout ze grafika neni nejdulezitejsi coz je sice pravda ale prece jen tohle klise neplati tak uplne, aspon ne pro me, pro me je grafika dost dulezita. Zlepsuje kazdopadne pocit ze hry.

nevite teda nekdo jak je to s datem vydani eq 2 ?

ja uz fakt nevim, wow je odsunutej, swg nebo ac2 nechci, eq2 netusim kdy vyjde, daoc je nuda, uo je nuda, takze bud pockam na horizons nebo final fantasy anebo eq I. Tezky rozhodovani :)

lastfm
Go to Top of Page

Placacka
New Member

129 Posts

Posted - 16/10/2003 :  11:39:57  Show Profile Send Placacka a Private Message  Reply with Quote
Bah pokazde kdyz nekdo rekne ze grafika v EQ je otresna tak se mi postavi chlupy na prsou a jeste jinde. Podle ceho soudis?? Ja jsem hral snad vsechny online hry co tady byli a grafika (pokud mas tak silnej PC aby si mohl mit zapnuty novy modely a effekty) tak je hodne srovnatelna se zbytkem sveta.

No ted jsem chtel psat o tom proc je EQ lepsi nez ostatni hry a proc je nejlepsi mezi online hrama, ale to nema moc smysl. Pokud se to neskusi, tak to stejne nechape.

Placacka
Grand Master of Chaos
Go to Top of Page

Placacka
New Member

129 Posts

Posted - 16/10/2003 :  11:43:25  Show Profile Send Placacka a Private Message  Reply with Quote
Jo a k tomu EQ2.

Moc by me prekvapilo a to opravdu hodne, kdyz by vysla EQ2 jeste pred tim nez vyjde nejaka online hra, ktera by alespon drobet mohla EQ konkurovat. Vypusteni EQ2 by totiz znamelano jen to ze se z EQ presunou lidi do EQ2. A co si budeme povidatten kdo tu hru provozuje, tak to asi nedela kvuli tomu, aby jsme se dobre bavili, ale protoze mu za to dobre platime.


Placacka
Grand Master of Chaos
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 16/10/2003 :  11:55:06  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Placacka

Bah pokazde kdyz nekdo rekne ze grafika v EQ je otresna tak se mi postavi chlupy na prsou a jeste jinde. Podle ceho soudis?? Ja jsem hral snad vsechny online hry co tady byli a grafika (pokud mas tak silnej PC aby si mohl mit zapnuty novy modely a effekty) tak je hodne srovnatelna se zbytkem sveta.



Já jsem EQ zkusil chvíli a musím potvrdit, že grafika je v pohodě - a to jsem se toho hodně bál.

Jediný problém je - alespoň tak jsem to cítil - že člověk sám se nikam nedostal a sehnat někoho na low lvl byl nadlidský výkon.

Co se týče překonání EQ, tak se s ním hodně srovnává právě FF XI, ale myslím, že skutečný killer stávajících MMORPG bude až WoW.
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 16/10/2003 :  12:32:06  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gabriel
ale myslím, že skutečný killer stávajících MMORPG bude až WoW.



Takovych chlapiku co toto rikali o novych mmorpg tu bylo asi jeden milion :) Nikdo z nich nemel pravdu a stare mmorpg jsou stale tady a jsou stale uspesne.
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 16/10/2003 :  19:36:21  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Van Tassel

quote:
Originally posted by Gabriel
ale myslím, že skutečný killer stávajících MMORPG bude až WoW.



Takovych chlapiku co toto rikali o novych mmorpg tu bylo asi jeden milion :) Nikdo z nich nemel pravdu a stare mmorpg jsou stale tady a jsou stale uspesne.



jj to plati vsude, nejen v mmorpg staci se kouknout na to nejpopularnejsi co momentalne je, counter-strike, taky to neni zrovna novinka :)

grafiku posuzuju ciste podle ss co jsem videl z odkazu ktere tu byly a vypadala hrozne. poc mam na dnesni dobu prumernej 2ghz ti4600 ale tipuju ze grafiku eq1 na plny detaily si to da v pohode. Kdyz mi vyslo na benchmarku z FF XI ze bych nemel mit problemy s max detailama a ty ss z FF Xi vypadaj asi o milion procent lip nezty z eq.

Nesoulasim s argumentem ze nevydaj eq2 dokud bude hodne lidi hrat eq1 to je blbost. Ano jde jim jen o prachy ale vzdyt statisice lidi pari jiny onlinovky a prave ty by mohli ziskat, nejenom pretahnout lidi z eq1. Nehlede na to ze hlavni naklady jsou na vyvoj pak uz jim je fuk jestli budou provozovat eq1 nebo eq2, pravda eq1 jeste chvili pobezi ale i tak se jim to podle meho bohate vyplati.

lastfm
Go to Top of Page

lacker
Starting Member

4 Posts

Posted - 19/10/2003 :  16:07:58  Show Profile Send lacker a Private Message  Reply with Quote
Prosím pomoc! Ať hledám, jak hledám (netvrdím ale, že to stačí :-), nemůžu nikde najít způsob, jak EQ získat. Kde se to dá koupit? Předem díky za radu. Lacker

Lacker
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 19/10/2003 :  16:50:52  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lacker

Prosím pomoc! Ať hledám, jak hledám (netvrdím ale, že to stačí :-), nemůžu nikde najít způsob, jak EQ získat. Kde se to dá koupit? Předem díky za radu. Lacker



No já to koupil tady www.gameline.cz ale netuším jak jsou na tom teď
Go to Top of Page

Washek
Starting Member

25 Posts

Posted - 19/10/2003 :  19:37:56  Show Profile Send Washek a Private Message  Reply with Quote
zkus www.cdromshop.com
Go to Top of Page

lacker
Starting Member

4 Posts

Posted - 20/10/2003 :  08:12:34  Show Profile Send lacker a Private Message  Reply with Quote
Tak na Gameline.cz už to nemají. Na www.cdromshop.com pochopitelně jo. Ale přece jenom... Neexistuje NĚJAKÁ šance jak to sehnat v Čechách? Ale stejně díky moc. L

Lacker
Go to Top of Page

Washek
Starting Member

25 Posts

Posted - 20/10/2003 :  09:04:16  Show Profile Send Washek a Private Message  Reply with Quote
Si to objednej na cdromshopu a domluv se s nima at ti poslou jenom account key a s datama se domluv s nekzm v cechach. Vzjde te to takhle jenom na 30$ a to mas jeste levnejsi nez za kolik bys to sehnal v cechach. Jo a chtej EQ Evolution kde je vse krome LDoN.
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,3 seconds. on eygor Snitz Forums 2000