Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Final Fantasy XIV
 Final Fantasy XIV - General
 Final Fantasy XIV - MMORPG
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 25/08/2010 :  19:49:18  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
Přečetl jsem to, a žádnou radost z toho teda nemám. Začínám vážně uvažovat, že ta hra bude epic fail(ne obsahem ale chováním k hráčům).Pokud chtějí 13dolarů nebo 9liber, tak by za to měli něco nabídnout(alespoň standard). Pokud budu za obvyklou cenu omezenej na jedinou postavu...značně nepříjemný.Pokud mi ještě s touto postavou povolí plnohodnotně hrát jen 8h, tak to ať si tu hru rovnou hrajou sami.Určitě jim to v tom japonskym kanclu bude slušet. Nejsem tedy žádnej brilantní angličtinář,ale myslím,že jsem to pochopil velice dobře. Jde jim o to, aby lidi platili postavy navíc, a kdyby se jim náhodou nechtělo, tak vymyslí mechanismus, jak je k tomu donutit.

Chce se mi zvracet

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 25/08/2010 :  20:10:30  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by FUFICEK

Přečetl jsem to, a žádnou radost z toho teda nemám. Začínám vážně uvažovat, že ta hra bude epic fail(ne obsahem ale chováním k hráčům).Pokud chtějí 13dolarů nebo 9liber, tak by za to měli něco nabídnout(alespoň standard). Pokud budu za obvyklou cenu omezenej na jedinou postavu...značně nepříjemný.Pokud mi ještě s touto postavou povolí plnohodnotně hrát jen 8h, tak to ať si tu hru rovnou hrajou sami.Určitě jim to v tom japonskym kanclu bude slušet. Nejsem tedy žádnej brilantní angličtinář,ale myslím,že jsem to pochopil velice dobře. Jde jim o to, aby lidi platili postavy navíc, a kdyby se jim náhodou nechtělo, tak vymyslí mechanismus, jak je k tomu donutit.

Chce se mi zvracet


Ten systém jednoho character slotu byl už ve FFXI, ale zase to do jistý míry vyvažovala skutečnost, že s jednim charem bylo možný naučit se všechny povolání, a ještě je kombinovat, bohužel se pak většina lidí potýká s nedostatkem místa v inventáři i v baráku, takže spousta lidí si stejně připlatila další postavu/y jako "muly"
Ve FFXIV také nebude povolání omezeno na jedno, takže v tom bych problém neviděl, spíš se bojim toho nedostatku místa, ve FFXIV má být ale jedna "mula" v ceně základního měsíčního poplatku

http://soundcloud.com/unvorsum
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 25/08/2010 :  20:52:07  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
No právě se mi zdá, že omezen na jedno povolání budeš. Respektive budeš toho umět víc, ale všechno nahovno Podle ofic stránek se mi dokonce zdá, že system např. Lancer,miner,weaponsmith běžný z jiných her, tady nebude možný. Prostě budeš Lancer a zbytek budeš umět tak napůl. Pokud budeš chtít minera, kterej umí těžit vše a pravděpodobně ve větším množství, budeš si muset udělat další postavu. Alespoň tak jsem to pochopil z popisu na ofic stránce:

"In general, there is a fourfold classification of adventurers based on the disciplinary paths to which they devote themselves: Disciples of War, masters of arms who live for the call of combat; Disciples of Magic, erudite researchers of all things esoteric; Disciples of the Land, gatherers of material resources and students of the natural order; and Disciples of the Hand, crafters who invest their creative ingenuity in synthesis and industry.

Players may opt to specialize in one discipline, excelling in a single skill, or they may take a more general approach, making free use of the Armoury. The choice is yours."

Jak už jsem psal, nejsem žádnej angličtinář.Nicméně ty postihy po 8h tréningu jakýhokoliv skillu(a není to 8h denně aby nevznikl omyl,ale týdně) jsou opravdu nepřekousnutelný. I když kdo ví...třeba si za tu surplus exp. budu moct pořídit něco nádherně japonskýho jako třeba žlutýho kanárka na rameno,nebo chlupatou věc co se za mnou celou dobu bude valit a při boji mi vleze do řitě

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.

Edited by - FUFICEK on 25/08/2010 20:57:04
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 25/08/2010 :  21:40:02  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by FUFICEK

No právě se mi zdá, že omezen na jedno povolání budeš. Respektive budeš toho umět víc, ale všechno nahovno Podle ofic stránek se mi dokonce zdá, že system např. Lancer,miner,weaponsmith běžný z jiných her, tady nebude možný. Prostě budeš Lancer a zbytek budeš umět tak napůl. Pokud budeš chtít minera, kterej umí těžit vše a pravděpodobně ve větším množství, budeš si muset udělat další postavu. Alespoň tak jsem to pochopil z popisu na ofic stránce:

"In general, there is a fourfold classification of adventurers based on the disciplinary paths to which they devote themselves: Disciples of War, masters of arms who live for the call of combat; Disciples of Magic, erudite researchers of all things esoteric; Disciples of the Land, gatherers of material resources and students of the natural order; and Disciples of the Hand, crafters who invest their creative ingenuity in synthesis and industry.

Players may opt to specialize in one discipline, excelling in a single skill, or they may take a more general approach, making free use of the Armoury. The choice is yours."

Jak už jsem psal, nejsem žádnej angličtinář.Nicméně ty postihy po 8h tréningu jakýhokoliv skillu(a není to 8h denně aby nevznikl omyl,ale týdně) jsou opravdu nepřekousnutelný. I když kdo ví...třeba si za tu surplus exp. budu moct pořídit něco nádherně japonskýho jako třeba žlutýho kanárka na rameno,nebo chlupatou věc co se za mnou celou dobu bude valit a při boji mi vleze do řitě


Tady je to pěkně vysvětleno na fiktivním charu jménem Leeroy
http://ffxiv.zam.com/wiki/Armoury_System_%28ffxiv%29

ten základní popis na FFXIV stránkách je hodně obecný, spíš to bude o tom, že namaxovat víc povolání asi nebude uplně jednoduchý :)

http://soundcloud.com/unvorsum

Edited by - Murdy on 25/08/2010 21:40:48
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 25/08/2010 :  22:40:20  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
Jednoduchou hru po nich asi nikdo v dnešní době nechce, těch už je tu dost

Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak si ve hře kdykoliv vyměnim třeba meč a štít za hůl a armory systém mi převexluje sadu skillů třeba na conjurora? To by vcelku šlo, ovšem pak mi zcela uniká otázka equipu. To by člověk po přeswitchnutí musel mít jinou sadu equipu. Pokud to bude tak, jak tvrdí na ZAMu, tak by to bylo v pohodě. Vtom případě už chápu, co tim ten japončík chtěl říci a pomalu vychládám Každopádně díky za link

P.S. Ohledně craftu se mi velmi zamlouvá systém opakování výroby z jednoho receptu a tím zlepšování množství vyrobeného(zrádlo) a možná kvality(ostatní).
P.S.2 Úplná absence equipu z dropu vypadá zajímavě,budou padat pouze materiály na crafting. Vše si bude muset nechat hráč vyrobit, což by mohlo být velké plus.
P.S.3 "However, experience points are not specific to any class and therefore the decrease in experience points is not affected by changing classes."
Chápu to teda dobrě, že sice expa (lvl) nepoleze po těch 15h vůbec až do dalšího týdne, ale skilly prostě polezou na všech classech do určitý hodnoty omezený lvlem?

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.

Edited by - FUFICEK on 25/08/2010 23:16:08
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 26/08/2010 :  11:07:21  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
už tady byl náznak toho omezování exp za týden, tak tady je to trochu přesnější

http://www.vg247.com/2010/08/26/square-ffxivs-playtime-limiting-system-in-place-to-keep-certain-players-from-having-an-unfair-advantage/

zkráceně
http://www.eurogamer.cz/articles/ffxiv-bude-omezovat-ziskavani-zkusenosti

Go to Top of Page

BlackSource
Starting Member

99 Posts

Posted - 26/08/2010 :  11:39:30  Show Profile Send BlackSource a Private Message  Reply with Quote
No tím omezením si de facto krásně spočítají kolik jde maximálně získat expů za tuto dobu a jak dlouho bude trvat dostat se na max. úroveň, čili mohou mít spočítáno, že end content hra při release a docela dlouho po něm vlastně nemusí mít vůbec žádný.
Je to docela zajímavé a pro vývojářee jistě super, když můžou plánovat co kdy přidat aniž by jim všichni hned vyčítali, že není co dělat. Ale nevím jak to uspěje, omezován nechce být nikdo a ještě za to omezování platit... Dost zvláštní.
Go to Top of Page

celdric
Average Member

1613 Posts

Posted - 26/08/2010 :  12:05:44  Show Profile  Send celdric an ICQ Message Send celdric a Private Message  Reply with Quote
no na hrani mmo hry mi prijde 15 hodin tydne jako prilis mala investice casu... aby si hrac vazil toho co dokazal je potreba imho mnohem vic casu

no mmo
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 26/08/2010 :  12:30:32  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
No high end content ve hře v době vydání nebude, to řekli jasně ve videu pro Jeuxonline. Bude doděláván a přidáván až formou game updatů. Dále plánují přidat další classy, současné classy jsou tam prý proto, že mají zásadní vliv na ekonomiku, což u těch ostatním už nebude tak horké.

P.S. Jinak co se toho omezení týče, spousta lidí dost nepříjemně řve Třeba si něco uvědomí až polovina lidí stáhne preorder ...

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.

Edited by - FUFICEK on 26/08/2010 12:37:55
Go to Top of Page

BlackSource
Starting Member

99 Posts

Posted - 26/08/2010 :  12:32:11  Show Profile Send BlackSource a Private Message  Reply with Quote
Jasně, ale tímhle si pojistí, že na hodně dlouho ani žádný high end content přidávat nebudou muset :-)
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 26/08/2010 :  12:41:46  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
No co, půl roku jim lidi budou sypat peníze a pak pujdou do SWTOR, v tý době už bude open beta, když vše pujde dobře. A nebo se vrátí k FFXI, i když pochybuju, že se někdo po těchto informacích odtamtud vůbec hne :)

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 26/08/2010 :  15:55:07  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by FUFICEK

No co, půl roku jim lidi budou sypat peníze a pak pujdou do SWTOR, v tý době už bude open beta, když vše pujde dobře. A nebo se vrátí k FFXI, i když pochybuju, že se někdo po těchto informacích odtamtud vůbec hne :)


I to je samozřejmě možný, já teda spíš doufám, že si uvědomí skutečnost, že při současné míře konkurence by měli být v určitých věcech opatrnější a na základě toho provedou nějaké změny, tenhle systém se určitě s příliš kladnou odezvou neshledá, myslim že většina lidí by spíš uvítala nějakou formu bonus EXP za offline hodiny, nebo něco na ten způsob

http://soundcloud.com/unvorsum
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 26/08/2010 :  17:57:18  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Murdy


I to je samozřejmě možný, já teda spíš doufám, že si uvědomí skutečnost, že při současné míře konkurence by měli být v určitých věcech opatrnější a na základě toho provedou nějaké změny, tenhle systém se určitě s příliš kladnou odezvou neshledá, myslim že většina lidí by spíš uvítala nějakou formu bonus EXP za offline hodiny, nebo něco na ten způsob



To je samozřejmě možný, ale až časem. Po tom co přiznali,že nemají žádnej content pro pokročilejší fáze hry natož nějakej high-end content, tahle úprava rozhodně nehrozí. Do open bety se tenhleten průser ještě nepromítne, asi aby si tu hru alespoň někdo objednal No uvidíme, hru si objednám, vyzkouším a přinejhorším odložím na dobu, kdy je lidi vyfuckujou a budou nuceni tuhle debilitu ze hry odstranit

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.

Edited by - FUFICEK on 26/08/2010 18:00:49
Go to Top of Page

antarian
Junior Member

897 Posts

Posted - 26/08/2010 :  20:06:38  Show Profile  Send antarian an ICQ Message Send antarian a Private Message  Reply with Quote
ono to nema ani zadny PvP co? :-(


soucasne hraji nebo gamesy na ktere cekam:
TERA, SECRET WORLD, GW2
bezici predplatne:
LOTRO, Star trek, Champion online
ukoncene predplatne:
UO, L2, AOC, RIFT, WOW, WAR, SWTOR, DCUO, EVE + dalsi co nejdou ani pocitat.

Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 26/08/2010 :  20:40:47  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
Nemá a nebude. Při tomhle systému boje by to PvP vypadalo všelijak.

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.
Go to Top of Page

celdric
Average Member

1613 Posts

Posted - 26/08/2010 :  23:15:56  Show Profile  Send celdric an ICQ Message Send celdric a Private Message  Reply with Quote
teda ne ze bych s tim chtel moc prudit...ale bonusova expa se ve wowku moc neosvedcila... aspon z pohledu polocasual hrace, kterej treba hral ty svoje 3-4 hodky denne.

no mmo
Go to Top of Page

Rashaverak
Senior Member

3721 Posts

Posted - 27/08/2010 :  08:22:02  Show Profile  Send Rashaverak an ICQ Message Send Rashaverak a Private Message  Reply with Quote
jak to tak ctu tak fuficek spolknul kristalovou kouli a ted samovolne vesti

lastfm
Go to Top of Page

Dynty
New Member

Dynty2

310 Posts

Posted - 27/08/2010 :  08:50:07  Show Profile Send Dynty a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by celdric

teda ne ze bych s tim chtel moc prudit...ale bonusova expa se ve wowku moc neosvedcila... aspon z pohledu polocasual hrace, kterej treba hral ty svoje 3-4 hodky denne.


omfg 4hodiny denne "polocasual" ?:))to je kazdej den od 8mi do pulnoci,to mi moc jako obcasne hrani neprijde,to ja jsem pařan a mam co delat abych to takhle daval :)
poloca casual hraje od 9ti do 10:30ti kdyz mu usne zena a deti a v nedeli cele odpoledne..casual 3x v tydnu na hodinku -2
mi pripada ze stracite soudnost:)

www.boiians.cz
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 27/08/2010 :  09:48:05  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
Ja bych rekl, ze vubec nejde o to jestli daji limit na xp/den, ale o to jestli bude ve hre content pro kazdy level.
Pokud to cele udelaji tak, ze bude co delat i na lowlevelu tak muzu klidne levelovat 2 roky a budu spokojenej.

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!

Edited by - brutus on 27/08/2010 09:48:40
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 27/08/2010 :  10:29:58  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rashaverak

jak to tak ctu tak fuficek spolknul kristalovou kouli a ted samovolne vesti



A čímpak jsem na tebe tak zapůsobil? Že hra nebude mít PvP? Tak toto jsem si nevymyslel. SE jasně řekl, že vytváří PvE hru a PvP je jim nyní absolutně volný a nehodlají ho řešit. Pokud se kdy ve hře objeví, bude to maximálně ve formě turnajů.

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 27/08/2010 :  11:29:16  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by FUFICEK

quote:
Originally posted by Rashaverak

jak to tak ctu tak fuficek spolknul kristalovou kouli a ted samovolne vesti



A čímpak jsem na tebe tak zapůsobil? Že hra nebude mít PvP? Tak toto jsem si nevymyslel. SE jasně řekl, že vytváří PvE hru a PvP je jim nyní absolutně volný a nehodlají ho řešit. Pokud se kdy ve hře objeví, bude to maximálně ve formě turnajů.


Spíš mi přijde jako trochu přehnaný přeložit text "Not much end-game content is currently in the game. More will be added with version updates after the games release." jako "Po tom co přiznali,že nemají žádnej content pro pokročilejší fáze hry natož nějakej high-end content"
Jinak k PvP, to tam opravdu zřejmě nebude, možná nějaká lite verze ve formě duelů, FFXI ovšem také PvP content nemělo a přitom je to dle mého názoru jedna z nejlepších MMORPG, která kdy spatřila světlo světa jak se říká

http://soundcloud.com/unvorsum

Edited by - Murdy on 27/08/2010 11:32:35
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 27/08/2010 :  11:58:05  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
"Not much end-game content is currently in the game. More will be added with version updates after the games release."
Jinýmy slovy: " Práskneme Vám tam jednoho moba, kterého nepůjde minimálně rok zabít. ( jako treba sleeper v EQ1 )

Ale dáme klukům japonskym šanci. Tím, že tu budu flamovat na imperku, ničemu nepomůžu.

P.S. Užijte si novej trailer

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.
Go to Top of Page

celdric
Average Member

1613 Posts

Posted - 27/08/2010 :  12:43:41  Show Profile  Send celdric an ICQ Message Send celdric a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus

Ja bych rekl, ze vubec nejde o to jestli daji limit na xp/den, ale o to jestli bude ve hre content pro kazdy level.
Pokud to cele udelaji tak, ze bude co delat i na lowlevelu tak muzu klidne levelovat 2 roky a budu spokojenej.



na me to spise pusobi dojmem, ze tam moc obsahu neni a proto bude lepsi limitovat pobyt hracu ve hre... (hracu, kteri by ve hre byli jen tak bez toho, ze by mohli progresovat, moc nebude)

no mmo
Go to Top of Page

shithc
Starting Member

44 Posts

Posted - 27/08/2010 :  13:23:33  Show Profile Send shithc a Private Message  Reply with Quote
limit je kazdopadne na hovno...hru si koupim a hodlam ji venovat max casdu co pujde...podle me 6 hodin denne nebude problem :D takze s limitem 8hod/tyden muzou jit fakt nekam...ale treba to chteji jen vyzkouset v bete a podle ohlasu se na to snad pri vydani hry vyprdnou
PvP podle me taky nebude problem...vzdyt ve ffxi jsou PvP areny nee?
a ze neni hc content?ffxi hraju uz docela dlouho a svet je tak bvelkej ze sem obehal jen sakra malou cast tak toho bych se taky nebal....jen toho limutu noo...nehcci byt omozovan a chci expit nonstop 24/7 :D

http://xivpads.com/sig/i/1349938/xivpads.png[/img]
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 27/08/2010 :  14:24:59  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
No ono hlavne kdybyste si precetli zdrojove clanky a nereagovali na whine lidi co cist neumej tak byste zjistili ze je to trochu jinak :)

“To achieve this balance, the amount of possible skill/experience points earned after a certain period of time has a threshold. Think of it as real-life ‘fatigue’ from working at improving your skills via battle.”

That threshold is eight hours. After that, it’s pretty much all downhill, and after an additional seven hours, you’ll be raking in a big fat zero XP no matter how many big fat baddies you bring down.

“This system is on a weekly timer. After a week has passed since you began skilling that particular weapon, the timer will reset.


A jelikoz zbran v ruce = class tak to znamena, ze skillcap je 8+7hod tydne na jednu classu.... a jelkoz treba zrovna ja budu 100% skillovat skoro vsechno tak i kdybych jel 16hod denne tak nemam sanci se na cap dostat...:)

PS: jedna z veci co mne na SE tesi je, ze naprosto ignorujou EU/US whine generovanej WOWdegeneratama co jsou zvykli si na forech vybrecet skoro vsechno.

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!

Edited by - brutus on 27/08/2010 14:35:18
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 27/08/2010 :  17:05:22  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus

No ono hlavne kdybyste si precetli zdrojove clanky a nereagovali na whine lidi co cist neumej tak byste zjistili ze je to trochu jinak :)

“To achieve this balance, the amount of possible skill/experience points earned after a certain period of time has a threshold. Think of it as real-life ‘fatigue’ from working at improving your skills via battle.”

That threshold is eight hours. After that, it’s pretty much all downhill, and after an additional seven hours, you’ll be raking in a big fat zero XP no matter how many big fat baddies you bring down.

“This system is on a weekly timer. After a week has passed since you began skilling that particular weapon, the timer will reset.


A jelikoz zbran v ruce = class tak to znamena, ze skillcap je 8+7hod tydne na jednu classu.... a jelkoz treba zrovna ja budu 100% skillovat skoro vsechno tak i kdybych jel 16hod denne tak nemam sanci se na cap dostat...:)

PS: jedna z veci co mne na SE tesi je, ze naprosto ignorujou EU/US whine generovanej WOWdegeneratama co jsou zvykli si na forech vybrecet skoro vsechno.



No samozřejmě, pokud budeš skillovat všechno (i já to zkusím), tak ti zas až tak vadit nebude. Tady jde o jinou věc. Prostě v této hře už nebude systém řádného průzkumu,výběru a svědomité práce při levelování mnou vybraného charu (chápat jako char určitého classu). Ten si bohužel naplno užiju jen těch 8h týdně. Je to hodně nezvyklé. Neříkám, že to je špatné, ale dobré mi to taky nepřijde. Nicméně má to i svá pozitiva. Každý hráč si vyzkouší spoustu classů a bude zhruba vědět o čem jsou. Další plus vidím v opravdu bezproblémovém složení party, prostě se lidi přeswitchujou a bude.

Mohl by někdo, kdo je v současné B3 potvrdit,že obchod probíhá podobně jako ve FFXI,tzn. postaví se votrok a přes něj se prodávají věci? Z videa mi to přišlo komický,když chlápek prosil 4 lidi aby mu pomohli najít jednu položku co potřeboval. Lítal tam 5minut,každýho tradera musel přes menu prohlídnout. Nakonec stejně našel prd

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 27/08/2010 :  17:59:08  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by FUFICEK

quote:
Originally posted by brutus

No ono hlavne kdybyste si precetli zdrojove clanky a nereagovali na whine lidi co cist neumej tak byste zjistili ze je to trochu jinak :)

“To achieve this balance, the amount of possible skill/experience points earned after a certain period of time has a threshold. Think of it as real-life ‘fatigue’ from working at improving your skills via battle.”

That threshold is eight hours. After that, it’s pretty much all downhill, and after an additional seven hours, you’ll be raking in a big fat zero XP no matter how many big fat baddies you bring down.

“This system is on a weekly timer. After a week has passed since you began skilling that particular weapon, the timer will reset.


A jelikoz zbran v ruce = class tak to znamena, ze skillcap je 8+7hod tydne na jednu classu.... a jelkoz treba zrovna ja budu 100% skillovat skoro vsechno tak i kdybych jel 16hod denne tak nemam sanci se na cap dostat...:)

PS: jedna z veci co mne na SE tesi je, ze naprosto ignorujou EU/US whine generovanej WOWdegeneratama co jsou zvykli si na forech vybrecet skoro vsechno.



No samozřejmě, pokud budeš skillovat všechno (i já to zkusím), tak ti zas až tak vadit nebude. Tady jde o jinou věc. Prostě v této hře už nebude systém řádného průzkumu,výběru a svědomité práce při levelování mnou vybraného charu (chápat jako char určitého classu). Ten si bohužel naplno užiju jen těch 8h týdně. Je to hodně nezvyklé. Neříkám, že to je špatné, ale dobré mi to taky nepřijde. Nicméně má to i svá pozitiva. Každý hráč si vyzkouší spoustu classů a bude zhruba vědět o čem jsou. Další plus vidím v opravdu bezproblémovém složení party, prostě se lidi přeswitchujou a bude.

Mohl by někdo, kdo je v současné B3 potvrdit,že obchod probíhá podobně jako ve FFXI,tzn. postaví se votrok a přes něj se prodávají věci? Z videa mi to přišlo komický,když chlápek prosil 4 lidi aby mu pomohli najít jednu položku co potřeboval. Lítal tam 5minut,každýho tradera musel přes menu prohlídnout. Nakonec stejně našel prd


Ve FFXI kromě klasickýho "tradování" funguje i tzv. Auction House, kam jde naházet itemy na prodej, pak klasicky čekáš až se věci prodají a peníze Ti přijdou do pošty, tam jsou pytlíkáři (prodávající postavy maj obrázek pytlíku vedle jména ) spíš z důvodu, že se tak lépe prodávají určitý typy itemů na určitym místě (např. consumables pro Chocoba u Choco stables a podobně) a na AH jde dát jen omezený počet itemů, navíc je nešlo používat společně s main charem, člověk mohl buďto prodávat, nebo hrát klasicky, pokud neměl 2 accounty
Jinak naprosto souhlasim s Brutusem, ve FFXI se taky spousta lidí snažila prosadit si pár neskutečnejch pí...in, a bylo jedině dobře že se jim to nepovedlo. Navíc neni ideální dělat ukvapené závěry na základě toho, že si člověk někde přečte jednu větu, která ho tak rozčíli, že se mu udělá rudo před očima a hned začne whinovat na forech a podobně a ani se kvůli tomu rudu pře očima nedostane k tomu, aby si to třeba přečetl do konce a zjistil, že to není až tak brutální jak to vypadalo po přečtení tý první věty
Neustále se tu mluví jen o negativech která by ten systém mohl přinést (FUFICEK teda správně napsal i pár pozitivních faktorů), já bych si dokonce troufl tvrdit, že by to mohlo solidně vybalancovat hrozící nepoměr mezi povoláníma, nevíc spousta lidí, kteří mají na hraní např. těch 5-6 hodin denně třeba začne s craftem dříve než by tomu bylo jinak a mohl by se tím zvýšit počet lidí, kteří budou craft profese provozovat. Ve FFXI bylo např. terochu nepříjemný, že vyšší lvly craftu mělo spíš menší procento lidí, a cena některejch craft itemů se tak dostala na naprosto neuvěřitelný hodnoty, nebo např. dlouhou dobu nešla sehnat vůbec :)
...na druhou stranu chápu, že to spousta lidí, která je zvyklá na absolutní volnot, vnímá jako nepříjemný omezení

http://soundcloud.com/unvorsum

Edited by - Murdy on 27/08/2010 18:17:40
Go to Top of Page

RinoaSVK
Starting Member

8 Posts

Posted - 27/08/2010 :  19:44:32  Show Profile Send RinoaSVK a Private Message  Reply with Quote
Mal by som niekoľko otázok teda ak sa už vôbec vie ako to bude lebo jeden tvrdí že tak druhý zase že inak.
Ako to bude pri výbere rasy bude rasa ovplyvňovať akú profesiu si budem môcť zvoliť mám na mysli ako mág, lučišník a podobne alebo to bude úplne jedno a každá rasa bude môcť biť všetko ?
Keď si vyberiem napríklad HYUR - Lučišník tak zároveň môžem biť aj mág len vymením zbraň?
Craft bude môcť robiť každá postava všetky alebo to bude nejako ovplyvnené ?
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 27/08/2010 :  19:56:01  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RinoaSVK

Mal by som niekoľko otázok teda ak sa už vôbec vie ako to bude lebo jeden tvrdí že tak druhý zase že inak.
Ako to bude pri výbere rasy bude rasa ovplyvňovať akú profesiu si budem môcť zvoliť mám na mysli ako mág, lučišník a podobne alebo to bude úplne jedno a každá rasa bude môcť biť všetko ?
Keď si vyberiem napríklad HYUR - Lučišník tak zároveň môžem biť aj mág len vymením zbraň?
Craft bude môcť robiť každá postava všetky alebo to bude nejako ovplyvnené ?




Kdokoliv muze byt cokoliv.
Je temer jiste, ze kazda rasa bude mit jine predispozice (HP na level, MP na level etc) ale zatim jsem nikde nevidel presna cisla.

Navic se spekuluje o tom, jaky vliv budou mit jednotlive volby pri tvorbe postavy (pod-rasa, znameni, patron) - ale jak znam SE tak tohle vsechno bude neco menit - jen tak pro srandu kralikum to do hry nedali...

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 28/08/2010 :  00:20:33  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
Jen pro ty, kteří nejsou v betě doporučuji na youtube videa od Rocs Lock. Má jich tam spoustu a docela dost věcí ukážou v praxi.

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 29/08/2010 :  15:12:06  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
Takže 31.8. začíná open beta. Problém ale bude, že nejspíš zase tak open nebude Vyjádření od SE zatím nikde, nezbývá než doufat a přinejhorším počkat měsíc

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.
Go to Top of Page

Rodier
Moderator

StavkaDJu

4328 Posts

Posted - 29/08/2010 :  19:45:01  Show Profile  Visit Rodier's Homepage  Send Rodier an ICQ Message Send Rodier a Private Message  Reply with Quote
fuficek se vraatil :-)

uz opravili ten mouselook?


First of all, who cares? Goodbye! Don't let the door hit you in the ass when you leave!
Secondly, you will still buy this. Stop fishing for attention you lonely little troll.
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 29/08/2010 :  21:25:35  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rodier

fuficek se vraatil :-)

uz opravili ten mouselook?



Já se nevracím, já jsem všudypřítomný.

Co se týče toho mouselooku, podle posledních videí se zdá, že to stále ovládají pomocí pad + key . Ale vypadá to na pohodu.

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 30/08/2010 :  17:08:37  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
Uz jde stahovat patch na open beta klient - ma asi 1.25G

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 30/08/2010 :  17:13:43  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
To sice ano, ale zatím pouze pokud jsi vlastníkem beta accountu. Nebo máš nějaké tajné informace o které by ses podělil? Jinak ten tvuj post budu pokládat jen za malou a mě absolutně nerozhodivší provokaci

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 30/08/2010 :  17:35:20  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by FUFICEK

To sice ano, ale zatím pouze pokud jsi vlastníkem beta accountu. Nebo máš nějaké tajné informace o které by ses podělil? Jinak ten tvuj post budu pokládat jen za malou a mě absolutně nerozhodivší provokaci



ja mel pocit ze do bety pozvali kazdyho ... ;)

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

saiyaman
Starting Member

46 Posts

Posted - 31/08/2010 :  10:30:55  Show Profile Send saiyaman a Private Message  Reply with Quote
1. Access the following URL.http://entry.ffxiv.com/
* The page will become accessible starting at 19:00 on Aug. 31, 2010

. Log in with your Square Enix account and have a registration code issued.
* Depending on the access status, we may temporarily suspend the issuance of registration code. If you cannot have registration code issued, we ask that you please wait a little while before trying again.

3. Register the registration code you received by e-mail on the Square Enix Account Management System.
Click "Select Service" from "Services and Options" on the left menu. Select "FINAL FANTASY XIV" from the services available and then "Add a service account." Enter the registration code you've been issued and proceed to the end of registration.

MMORPG turista
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 31/08/2010 :  10:42:35  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by saiyaman

1. Access the following URL.http://entry.ffxiv.com/
* The page will become accessible starting at 19:00 on Aug. 31, 2010

. Log in with your Square Enix account and have a registration code issued.
* Depending on the access status, we may temporarily suspend the issuance of registration code. If you cannot have registration code issued, we ask that you please wait a little while before trying again.

3. Register the registration code you received by e-mail on the Square Enix Account Management System.
Click "Select Service" from "Services and Options" on the left menu. Select "FINAL FANTASY XIV" from the services available and then "Add a service account." Enter the registration code you've been issued and proceed to the end of registration.




Už nejakou chvíli stahuju, ale je to pain přes ty torrenty. Pak už jen získat kód (to je teď odstaveno) a pak snad ....

Teď koukám,že mi to stahuje rychlostí 0. No to si asi počkám měsíc

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.

Edited by - FUFICEK on 31/08/2010 10:45:27
Go to Top of Page

saiyaman
Starting Member

46 Posts

Posted - 31/08/2010 :  10:52:34  Show Profile Send saiyaman a Private Message  Reply with Quote
Pro ffxiv updater musis na routeru (na mem je to pod virtual servers) povolit pristup na lokalni port 55551 nebo rozsah 55296-55551. Kdyz jsem to udelal zacali naskakovat remote connections a rychlost je celkem slusna.

MMORPG turista
Go to Top of Page

BlackSource
Starting Member

99 Posts

Posted - 31/08/2010 :  11:14:34  Show Profile Send BlackSource a Private Message  Reply with Quote
Pěkný článek o fatigue systému.
http://www.eorzeapedia.com/2010/08/26/op-ed-design-philosophy-and-the-fatigue-system/
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 31/08/2010 :  11:32:03  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by saiyaman

Pro ffxiv updater musis na routeru (na mem je to pod virtual servers) povolit pristup na lokalni port 55551 nebo rozsah 55296-55551. Kdyz jsem to udelal zacali naskakovat remote connections a rychlost je celkem slusna.



Dík za radu, pokusím se. Ale jsem na tohle vcelku dřevo.

Edit: Takže jsem port povolil a kulový. Rozsah portů povolit nedokážu a po jednom to dělat nebudu

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.

Edited by - FUFICEK on 31/08/2010 13:39:23
Go to Top of Page

Gabriel
Moderator

2156 Posts

Posted - 31/08/2010 :  14:32:09  Show Profile Send Gabriel a Private Message  Reply with Quote
Tak jsem se doteď nedostal k hraní bety XIV, ale skuknul jsem nějaká gameplay videa a myslím, že to má ten feeling jako XI, tudíž definitivně upgradnu comp a uvidíme se 19. nebo kdy nás to tam s tou sběratelskou pustí :-)
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 31/08/2010 :  15:02:34  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gabriel

Tak jsem se doteď nedostal k hraní bety XIV, ale skuknul jsem nějaká gameplay videa a myslím, že to má ten feeling jako XI, tudíž definitivně upgradnu comp a uvidíme se 19. nebo kdy nás to tam s tou sběratelskou pustí :-)



Přesně, atmosféru to rozhodně má, FFXI z toho určitě "cítit" je, ale rozhodně bych to neviděl jako negativum :)
Jinak pro (budoucí) majitele "Collectors Edition" by měla být hra přístupná už od 22. září, otázkou spíš je, jak si SE poradí s distribucí, a jestli se to k nám, co jsme si předobjednali ze zahraničí (převážně asi Anglie) dostane včas, jestli dojde k tomu, že to 22. září teprve začnou rozesílat, tak to vidím na 24.-25.září nejdřív

http://soundcloud.com/unvorsum

Edited by - Murdy on 31/08/2010 15:05:11
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 31/08/2010 :  15:10:23  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
Malej dotázek... pochopil jsem správně, že jediná podmínka na lognutí do open bety je mít SE account?

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.
Go to Top of Page

saiyaman
Starting Member

46 Posts

Posted - 31/08/2010 :  15:15:15  Show Profile Send saiyaman a Private Message  Reply with Quote
jo. BTW Beta je odlozena
http://entry.ffxiv.com/eu/index.html

MMORPG turista
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 31/08/2010 :  15:34:50  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by saiyaman

jo. BTW Beta je odlozena
http://entry.ffxiv.com/eu/index.html


No alespoň do tý doby třeba stáhnu clienta

Edit: Tohle vážně není možný. Ten downloader stahuje jak zpomalenej film. Tu radu s portama jsem prokoumal, a v tom problém nebude. Každý jednotlivý připojení v rámci torrentu dostane přidělenej svůj port. U mě je to rozmezí 52xxx-55xxx. Ale ani boha se mi nespojí remote connection, zůstavám jen na local connection (pouze 27).Netušíte někdo, v čem by mohl být problém?

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.

Edited by - FUFICEK on 31/08/2010 16:41:55
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 31/08/2010 :  17:26:41  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
Taky mne to prislo desne pomaly, s portama jsem nic nedelal ale nechal jsem to bezet na pozadi a patch ted byl za 2 hod stazenej.... origo klient taky netrval dyl jak odpoledne.

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

RinoaSVK
Starting Member

8 Posts

Posted - 31/08/2010 :  18:03:23  Show Profile Send RinoaSVK a Private Message  Reply with Quote
Stiahol som ten Installer a pri spustení mi to vyhodí ffxivsetup.exe neni platná aplikácia typu Win32 kde je problém? Poraďte.
Go to Top of Page

FUFICEK
New Member

112 Posts

Posted - 31/08/2010 :  18:27:54  Show Profile  Send FUFICEK an ICQ Message Send FUFICEK a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus

Taky mne to prislo desne pomaly, s portama jsem nic nedelal ale nechal jsem to bezet na pozadi a patch ted byl za 2 hod stazenej.... origo klient taky netrval dyl jak odpoledne.


Je to vážně na posrání, pořád jen uploaduju a download téměř žádnej Rozhodně mi nepřijde, že už by to měl být nějakej finální downloader... Od rána mam stažený nádherný 3%

Pokud zase kecám nesmysly, tak mi to prosím promiňte.
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 31/08/2010 :  19:40:31  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RinoaSVK

Stiahol som ten Installer a pri spustení mi to vyhodí ffxivsetup.exe neni platná aplikácia typu Win32 kde je problém? Poraďte.


Zdar chlape, my jsme spolu hráli PWI nějakej čas, že jo ?
Jinak asi doporučuju stáhnout znova (i když u mě to byl docela porod, ten launcher kterej má nějakejch 118 MB jsem tahal asi hodinu ), vypadá to že se ti to nestáhlo celý :)
Nainstallovalo se to normálně, i to začlo něco stahovat, ale jelo to hodně pomalu, takže jsem nahodil FFXI a download se zastavil uplně, teď už mi tam jen skáčou "Local connections", jinak se nic neděje, asi zkusim nakonfigurovat router a restartnu to :)

EDIT: ve FFXI dneska taky probíhalo patchování, update byl hotovej za cca 30-40 minut, ale netušim kolik to mělo, nechci mystifikovat, ale myslim že u FFXI jsou servery fyzicky v Japonsku, takže to s conectivitou neni nic moc, a vzhledem k "international" serverům s auto-translatorem je možný že servery pro FFXIV budou taky v zemi vycházejícího slunce, určitě předpokládám že v betě to sosáme odtamtud :)

http://soundcloud.com/unvorsum

Edited by - Murdy on 31/08/2010 19:46:24
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,33 seconds. on eygor Snitz Forums 2000