Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Everquest
 EQ2 - General Forum
 EQ2 na maximalni detaily
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 11/09/2006 :  09:23:34  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
Nemate tuseni zda uz existuje stroj na kterem mohu hrat EQ2 na maximalni detaily (rozliseni 1280x1024) bez problemu (30 - 50 fps)?

Zvladne to treba GF7950X2 1g ram, silnejsi AMD procesor, 4gb ramky? Ptam se pac chci kupovat novy comp a nevim zda nemam pockat na dalsi radu GForce karet ...

Hraji to ted na atlonu4000, 2gb ramky, GF7600 256mb a abych udrzel tech 40 - 50 fps tak musim mit vetsinu tak na 80 - 90 procentech maxima (textury mam na high, na maximum to chce pry nejlepe 512mb grafiku).

Cotouch
New Member

418 Posts

Posted - 11/09/2006 :  10:30:23  Show Profile  Send Cotouch an ICQ Message Send Cotouch a Private Message  Reply with Quote
podle mě neexistuje, ale hlavně - nvidia a EQ2 je špatná kombinace, na ofic. forech o tom jsou mnohastránkový topicy, i starší ati maj většinou lepší výsledky

offline
Go to Top of Page

jakuza
New Member

209 Posts

Posted - 11/09/2006 :  12:46:33  Show Profile  Send jakuza an ICQ Message Send jakuza a Private Message  Reply with Quote
POCKEJ :)
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 11/09/2006 :  23:58:26  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Van Tassel

Nemate tuseni zda uz existuje stroj na kterem mohu hrat EQ2 na maximalni detaily (rozliseni 1280x1024) bez problemu (30 - 50 fps)?

Zvladne to treba GF7950X2 1g ram, silnejsi AMD procesor, 4gb ramky? Ptam se pac chci kupovat novy comp a nevim zda nemam pockat na dalsi radu GForce karet ...

Hraji to ted na atlonu4000, 2gb ramky, GF7600 256mb a abych udrzel tech 40 - 50 fps tak musim mit vetsinu tak na 80 - 90 procentech maxima (textury mam na high, na maximum to chce pry nejlepe 512mb grafiku).



Hra více jak 2GB nepoužije, to bys musel jet nad 1600x1200 a možná ani to ne. Ani grafika ti nepomůže na lepší výsledky, nejhorší je že stíny počítá procesor a proto při zapnutí všech stínů fps tak krutě padají, já mám PC viz. podpis a ve freeport to celkem slušně padá na držku, hlavně u brokerů :-)
Trošku teď po posledním updatu pomohli tím že hodně zón nerenderuje tolik věcí najednou a tak to tak často nepadá na držku, ale pořád je to zlepšovat. Takže pokud chceš vidět znatelný rozdíl, tak si kup Intela Core2Duo 6300 nebo vyšší a přetaktuj na 3.2Ghz a výše, Od X2 od AMD se lepších výsledků nedočkáš, sám jsem předtím měl Opteron 144 na 2.7Ghz a nevidím teď nějaké znatelné rozdíly ve výkonů, pár fps snad navíc.
No prostě když si koupíš 7950GX2 pustíš hru, uvidíš dejmetomu 35fps .. pak si zapneš antialiasing na 8X a zjistíš že máš pořád ty samé fps jako bez antialiasing, takže lepší grafika ti v tomto případě přinese antialiasing ale větší fps moc nečekej. Měli by s tím engine něco udělat, určitě je na tom co zlepšovat.
Go to Top of Page

Kuzmik
Ganja farmer

1328 Posts

Posted - 12/09/2006 :  13:57:52  Show Profile  Send Kuzmik an ICQ Message Send Kuzmik a Private Message  Reply with Quote
Ja myslim ze by to uz nejakej stroj asi vzladnout mohl. S tou GF7950X2 a nejakym novym Core2 pentiem by to asi slo. 4GB pameti taky na skodu nebude, precijen neni nikdy pusteny jen EQ2, ale i system neco zabira.

Ale z meho hlediska je EQ2 velice pekne a hratelne na vysi detailu, kterou popisujes ze mas. 80 - 90% maxima je videt vlastne vse na slusnou vzdalenost a nemyslim si, ze by jeste vyssi detaily hre pridali lepsi atmosferu.
Ostatne ME se EQ2 dyckyl ibila i na 50% detaily, kde uz byli krasne videt vsechny textury armoru, textury sten dungu atd. atd.

Je to jen veci subjektivniho nazoru a proto sem dycky obhajoval peknou grafiku EQ2.

"Nobody likes you. Everybody hates you. You're gonna lose. Smile, you fuck!"
Go to Top of Page

VT
Moderator

4191 Posts

Posted - 12/09/2006 :  14:05:37  Show Profile Send VT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kuzmik

Ja myslim ze by to uz nejakej stroj asi vzladnout mohl. S tou GF7950X2 a nejakym novym Core2 pentiem by to asi slo. 4GB pameti taky na skodu nebude, precijen neni nikdy pusteny jen EQ2, ale i system neco zabira.

Ale z meho hlediska je EQ2 velice pekne a hratelne na vysi detailu, kterou popisujes ze mas. 80 - 90% maxima je videt vlastne vse na slusnou vzdalenost a nemyslim si, ze by jeste vyssi detaily hre pridali lepsi atmosferu.
Ostatne ME se EQ2 dyckyl ibila i na 50% detaily, kde uz byli krasne videt vsechny textury armoru, textury sten dungu atd. atd.

Je to jen veci subjektivniho nazoru a proto sem dycky obhajoval peknou grafiku EQ2.



No ja kdyz switchnu z high textur na maximalni textury tak vidim znatelny rozdil:) Taky kdyz si zaflaguju vsechny stiny, miliony svetel, odlesku a ja nevim co, tak to fakt vypada mnohem lepe nez high nastaveni.

Ted jsem cetl (nekde na oficalnim tech foru)., ze nekdo zkousel EQ2 na amd fx60, 4gb ram, 7950x2 sli (takze vlastne quad) a rikal, ze jede vetsinou az 80 fps, v scenerich kde je hodne stromu, hodne lidi a vsichni castej tak se dostava k 21 fps. Coz uz by slo.

Ale popisoval, ze to zkousi v extreme nastaveni a nemam tuseni zda to znamena totez jako mit vsechny hejblatka na maximu a vsechny ctverecky zaflagovany (tedy to o cem mluvim ja). Hehe.
Go to Top of Page

Kuzmik
Ganja farmer

1328 Posts

Posted - 12/09/2006 :  14:14:41  Show Profile  Send Kuzmik an ICQ Message Send Kuzmik a Private Message  Reply with Quote
No z mych zkusenosti, co sem si s nastavenim hral hodne zalezi na tom jak si udelas ten "custom".
Pokud zadas napr. balanced a pak si s tim pohejbes jak chces, tak to vypada jinak, nez kdyz si zadas very high detail a nastavis custom stejne jako v predchozim pripade u balanced. Vypada to proste jinak.
Nevim jak presne to je osetreny, ale pripada mi ze ta defaultni volba hodne ovlivnuje a me osobne to pride, jako by to prednastavilo nejaky skryty volby, ktery se hejblatkama nedaj ovlivnit.

A s timhle sem se setkal i u jinych her. Napriklad WWII online.
Proste vse vypada jinak, pokud si upravis high performance dle sveho a uplne jinak, pokud si to nastavis podle sveho z high details.

"Nobody likes you. Everybody hates you. You're gonna lose. Smile, you fuck!"
Go to Top of Page

Cotouch
New Member

418 Posts

Posted - 12/09/2006 :  16:03:21  Show Profile  Send Cotouch an ICQ Message Send Cotouch a Private Message  Reply with Quote
hehe, to by mě v životě nenapadlo :-)

jinak hooodně záleží taky na ovladačích, já jich vyzkoušel asi 5 verzí a ten nejlepší oproti nejhorším má 2x takový fps (a ty nejlepší != nejnovější);

na ofic. forech taky radili nastavit všem .exe souborům v eq2 adresáři, že je windows nemají prověřovat (trusted software nebo jak se to jmenuje, jde to jen u xp professional tušim)

taky mi kupodivu hodně pomohlo nahradit standardní UI rebornem;

no nastavit eq2 je docela alchymie :-)

offline

Edited by - Cotouch on 12/09/2006 16:04:22
Go to Top of Page

vtmar6n
New Member

379 Posts

Posted - 12/09/2006 :  16:49:20  Show Profile Send vtmar6n a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cotouch


...
jinak hooodně záleží taky na ovladačích, já jich vyzkoušel asi 5 verzí a ten nejlepší oproti nejhorším má 2x takový fps (a ty nejlepší != nejnovější);
...


No, v okamžiku kdy jsem měl problémy s výkonem (cca před 3/4 rokem) jsem zkoušel kromě ostatních věcí i měnit ovladače na nVidii.
Začal jsem doporučenejma verzema který na supportu avizuje SOE, potom jsem zkoušel historický Detonator verze který už obsahovaly mojí kartu a pokračoval jsem po jednotlivých verzích v mám archivu až po jedinou betaverzi kterou jsem v té době stáhnul.

Testoval jsem to v EFP na balanced a výsledek byl následující:
nejnovější drivery: 95%
betadrivery: 90%
pár měsíců staré drivery (už Forceware): 100% (max rychlost)
SOE doporučené drivery: 85-90%
starší drivery než doporučené: max 85%

Dohromady jsem vyzkoušel 30+ verzí a mezitím jsem čistil pomocí nvclean (nebo jak se ten crap jmenuje). Celý mi to trvalo 4 dni.
Od řady Forceware se pak začalo objevovat rozkur** heat distortion efektů a vody - často pomohlo shodit EQ2 do okna a zas zpět.

Je možný, že na extrémním HW je zrychlení daný optimalizací mezi verzema ovladačů větší (ale zas tolik verzí ovladčů quad sli nepodporuje ;)) ale 200% nárůst výkonu jen změnou ovladače bych tam neviděl.

Btw. teď nvidia jede na cca 4měsíce starejch driverech a ... v rámci možností...

Exhumus - 70 neurotik / 70 švadlenka / 44 tink
Tyfus - 32 mystík / 31 ármorer
Wellkey - 38 klaďas / 30 klenot
Gonad - 16 deflorer / 70 nadbytečník
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 12/09/2006 :  17:22:23  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
Tady prostě dvě grafiky na fps prakticky NIC nepřidají, jediné co to umožní je zapnout si vyšší AA bez větší ztráty na fps.

A zapnout si shadows jak tu někdo napsal, to udělá fakt jenom masochista, když to nepočítá grafika ale CPU.

4GB RAM nikdy hra nevyužije, nenahrávají se snad všechny zóny najednou aby se tam rvaly krom video paměti i textury do RAMky. Mě hra při AA14x v 1680x1050 nežrala více jak 1.3GB RAM, co by u toho kdo ještě pouštěl, když se to hýbe i tak někdy prasácky? :-)

Koupil bych dnes Gigabyte 965 DS4 za 3800,- bez DPH
Procák core2duo je celkem fuk jaký, ale od modelu 6400 nahoru (není problém se dostat s jakýmkoliv modelem co by nešel přes 3Ghz)
A na pamětích taky moc nesejde, ty na výkon moc velký vliv nemají, spíš více paměti než méně a rychle :-)

a FX 60 dneska už nic není, ten má základ 2.6Ghz

Edited by - spajdr on 12/09/2006 17:24:30
Go to Top of Page

sleglik
Average Member

1779 Posts

Posted - 26/09/2006 :  16:01:57  Show Profile  Send sleglik an ICQ Message Send sleglik a Private Message  Reply with Quote
Nainstaluj si Visty a uvidíš, že ty 4gb ram fakt nádherně využiješ.

Jinak pokud v task manageru uvidíš, že hra zabírá XY mb neznamená, že tolik skutečně zabírá :). Hrál jsem AO dual log, jeden klient 270mb, měl jsem spuštěné 2 a přesto mi to 1 giga ram padalo a důvod byl ramka. Ne je vždycky lepší mít rezervu to znamená, že u vysokých rozlišení (třeba 1600x1200) začíná mít ty 4 giga význam. Taky je rozdíl jestli hraješ 1 hodinu anebo 15 hodin jako někteří závisláci (jako třeba já). Osobně mám 2 giga ram a cítím někdy, že to není pravé ořechové :).

Grafika eq2 je prostě nádherná, překrásná a efektní. Náročnost je trošku jinde, ale co se dá dělat. Není to pro socky z wowu :). Jediný co se mi tam strašně nelíbí jsou stíny. Ať jsem dělal co jsem dělal vždy můj stín byl za mnou a vypadá to dosti nereálně. Nikdy jsem to netestoval v dungách, ale při pobíhání krajinou je to spíš nepříjemné.

Tudíž maximum detail bez stínů :)



-
Go to Top of Page

brutus
Average Member

Tidus

1833 Posts

Posted - 26/09/2006 :  16:12:14  Show Profile  Send brutus an ICQ Message Send brutus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sleglik

Nainstaluj si Visty a uvidíš, že ty 4gb ram fakt nádherně využiješ.

Jinak pokud v task manageru uvidíš, že hra zabírá XY mb neznamená, že tolik skutečně zabírá :). Hrál jsem AO dual log, jeden klient 270mb, měl jsem spuštěné 2 a přesto mi to 1 giga ram padalo a důvod byl ramka. Ne je vždycky lepší mít rezervu to znamená, že u vysokých rozlišení (třeba 1600x1200) začíná mít ty 4 giga význam. Taky je rozdíl jestli hraješ 1 hodinu anebo 15 hodin jako někteří závisláci (jako třeba já). Osobně mám 2 giga ram a cítím někdy, že to není pravé ořechové :).

Grafika eq2 je prostě nádherná, překrásná a efektní. Náročnost je trošku jinde, ale co se dá dělat. Není to pro socky z wowu :). Jediný co se mi tam strašně nelíbí jsou stíny. Ať jsem dělal co jsem dělal vždy můj stín byl za mnou a vypadá to dosti nereálně. Nikdy jsem to netestoval v dungách, ale při pobíhání krajinou je to spíš nepříjemné.

Tudíž maximum detail bez stínů :)






to je ale snuska nesmyslu....

Darkness beyond twilight, Crimson beyond blood that flows, Buried in the stream of time is where your power grows, I pledge myself to conquer all the foes who stand, before the mighty gift bestowed in my unworthy hand, Let the fools who stand before me be destroyed, by the power you and I possess... DRAGON SLAVE!
Go to Top of Page

nekrotyrael
Senior Member

3896 Posts

Posted - 26/09/2006 :  16:15:33  Show Profile  Visit nekrotyrael's Homepage Send nekrotyrael a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brutus

quote:
Originally posted by sleglik

snip




to je ale snuska nesmyslu....


typicky slegla, ne?

RL: LVL 1 S/S/S
AO: Ineea, Airashii, Nekrotyrael, Nanorexia

Go to Top of Page

sleglik
Average Member

1779 Posts

Posted - 26/09/2006 :  16:16:48  Show Profile  Send sleglik an ICQ Message Send sleglik a Private Message  Reply with Quote
díky opravdu jsem se snažil

když budu stejně objektivní napíšu ti: pěkný blábol

tak a ted jsem na tvojí urovni

1. psal jsem o několika rozdílných věcech, nenapsal nic konkrétního :), asi budeš nějaký mistr světa
2. v jedné části jsem psal subjektivně a to prostě nesmysl být nemůže nesmysl, protože subjektivní vnímání má každý jinak, takže pokud o někom napíšeš, že píše nesmysly jenom proto, že se nesouhlasíš s tím jak se to líbí jemu, pak jsi ignorant anebo pražák (vyjde to nastejno )


[flame]
jedeeem
[/flame]

-
Go to Top of Page

Snek
New Member

129 Posts

Posted - 27/09/2006 :  08:52:41  Show Profile Send Snek a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sleglik

...
1. psal jsem o několika rozdílných věcech, nenapsal nic konkrétního :)
...

A tohle na kvalifikaci do kategorie "snůška nesmyslů" nestačí?
Go to Top of Page

aangie
Starting Member

24 Posts

Posted - 27/09/2006 :  08:56:09  Show Profile Send aangie a Private Message  Reply with Quote
2gb ram je dost netreba 4gb ( stavajuce OS), pri 2gb dokazem mat spustene eq 2x a este mi ostane asi 300-400 mb volneho miesta a ver mi ze som to sledoval cely cas.
samozrejme ze sa to seka potom kvoli niecomu inemu a nie ramke...

v podstate neexistuje procak ktory by zvladol tiene,
ked ti to ide na tych 80% plynulo tak to nechaj tak a pockaj par meiacov a kup novu generaciu grafik.. lepsia kupa a moes kupit lepsiu graf....

procak jedine conroe momentalne. ma fakt brut vykon, porovnaval som to so svojim FX55

Aangie 54 assasin/jeweler31
Fozia 64 Alchemist
Kkiran 70 Mystic - MAIN
Runeeye
Go to Top of Page

sleglik
Average Member

1779 Posts

Posted - 27/09/2006 :  09:37:47  Show Profile  Send sleglik an ICQ Message Send sleglik a Private Message  Reply with Quote
no já to bral ze svojí zkušenosti, kdy hraju na 2 kompech, první má 2 giga a druhý 512mb

na té 512ce jsem raději každou hodinu restartoval počítač, protože nahrávačí časy úděsně zpomalovaly a i na těch 2 gigách bylo znát že po půl dne hraní bylo lepší udělat restart

hodně totiž záleží jaké velikosti textur pokud si dáš víc než tvoje grafika utáhne operační pamět pak supluje pamět grafiky

jinak ty 4 giga jsem bral pro visty, protože narozdíl od xp si visty vemou giga a ani nemrkneš :)

je to taky rozdílné hry od hry, záleží jak uvolnují objekty z paměti a jestli se to opravdu nezasírá, třeba co mně osobně přijde dobře vyladěné je UT, ale HL2 je oproti tomu docela děs :)

eq2 jsem hrál asi tak 3 měsíce

-
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 27/09/2006 :  09:48:58  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
eq2 narozdil od ao netrpi na memory leak :)
ten narust je v radu procent za den ne jako ao v radu set procent za hodinu :)

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

sleglik
Average Member

1779 Posts

Posted - 27/09/2006 :  10:05:43  Show Profile  Send sleglik an ICQ Message Send sleglik a Private Message  Reply with Quote
njn jsem zvyklý na lepčejší enginy, kde původní client z 270mb se ti rozleze na giga :)


-
Go to Top of Page

vtmar6n
New Member

379 Posts

Posted - 04/10/2006 :  17:02:56  Show Profile Send vtmar6n a Private Message  Reply with Quote
Teď sem (doufám dočasně) downgradoval z 3G na 1.5G a JE to znát :(( a to dost.
Zónování se prodloužilo 2x, a v zónách to každou chvíli hrabe na disk (minimální detaily).
Navíc hra sama o sobě má spoustu memory leaků. I s 3G pokud ve hře párkrát změnim postavu (relog do charselectu) tak to časem tvrdě padne na hubu s exepšnou na nedostatek paměti.
Škoda že vylepšujou content, ale engine se mění spíš k horšímu (alespoň v porovnání s rychlostí v době spuštění).

Exhumus - 70 neurotik / 70 švadlenka / 44 tink
Tyfus - 32 mystík / 31 ármorer
Wellkey - 38 klaďas / 30 klenot
Gonad - 16 deflorer / 70 nadbytečník
Go to Top of Page

Snek
New Member

129 Posts

Posted - 05/10/2006 :  09:07:04  Show Profile Send Snek a Private Message  Reply with Quote
Popremyslel bych spis o reinstalaci systemu apod. Kdyz nebudu pocitat ten ulet SOE s grafikou, kdy to velke casti lidi padalo po nejmenovanem LU porad, tak mi EQ2 jeste nikdy nespadlo, bez ohledu na to, jestli jsem mel 1GB nebo 2GB (dost se zmenila rychlost nekterych operaci, ale po pravde, k upgrade na 2GB me vedl prave ten incident s nepodarenym LU)
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 17/10/2006 :  13:15:05  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
nechci pindat uplny nesmysle, ale pokud plati stare dobre omezeni a jedete na 32 bit systemu a mate 32 bit software, tak zadny process pod windows nedokaze alokovat vic jak 2 GB RAM. Mno a jelikoz EQ2 bezi jako jeden process (jinak bysme prece dokazali vyuzit nase krasne nove stroje s vice jadry) tak bych myslel ze proste EQ2 nesezere ani vo pid vic nez 2 GB :P (samozrejme byl nejakej figl jak dokazat ukrast vice pameti ale sem presvedcen, ze v EQ2 toto pouzito neni :))

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

Tibor
<Mor do Kuli>

1443 Posts

Posted - 17/10/2006 :  13:41:54  Show Profile  Visit Tibor's Homepage  Send Tibor an ICQ Message Send Tibor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marwyn

nechci pindat uplny nesmysle, ale pokud plati stare dobre omezeni a jedete na 32 bit systemu a mate 32 bit software, tak zadny process pod windows nedokaze alokovat vic jak 2 GB RAM. Mno a jelikoz EQ2 bezi jako jeden process (jinak bysme prece dokazali vyuzit nase krasne nove stroje s vice jadry) tak bych myslel ze proste EQ2 nesezere ani vo pid vic nez 2 GB :P (samozrejme byl nejakej figl jak dokazat ukrast vice pameti ale sem presvedcen, ze v EQ2 toto pouzito neni :))
Přesně jak píšeš. Ten fígl se zapíná v boot.ini a program to musí podporovat.
Go to Top of Page

Cotouch
New Member

418 Posts

Posted - 17/10/2006 :  15:21:20  Show Profile  Send Cotouch an ICQ Message Send Cotouch a Private Message  Reply with Quote
k těm dvoum jádrům - pokud vím tak lidi s dual core říkaj, že eq2 na nich běží o hodně líp (možná eq2 běží na main core a systém na druhym?)

offline
Go to Top of Page

Xantus
Moderator

504 Posts

Posted - 17/10/2006 :  15:25:39  Show Profile  Send Xantus an ICQ Message Send Xantus a Private Message  Reply with Quote
S během EQ2 na více jádrech teď něco dělali. http://eqiiforums.soe.sony.com/eq2/board/message?board.id=stat&message.id=326
Posoudit to ale nedokážu, protože dual-core zatím nemám....
Go to Top of Page

vtmar6n
New Member

379 Posts

Posted - 17/10/2006 :  15:41:24  Show Profile Send vtmar6n a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marwyn

nechci pindat uplny nesmysle, ale pokud plati stare dobre omezeni a jedete na 32 bit systemu a mate 32 bit software, tak zadny process pod windows nedokaze alokovat vic jak 2 GB RAM. Mno a jelikoz EQ2 bezi jako jeden process (jinak bysme prece dokazali vyuzit nase krasne nove stroje s vice jadry) tak bych myslel ze proste EQ2 nesezere ani vo pid vic nez 2 GB :P (samozrejme byl nejakej figl jak dokazat ukrast vice pameti ale sem presvedcen, ze v EQ2 toto pouzito neni :))


To beru...
takže EQ2 - 2GB a systém a ostatní srágory odswapnutej na disku ;)

Exhumus - 70 neurotik / 70 švadlenka / 44 tink
Tyfus - 32 mystík / 31 ármorer
Wellkey - 38 klaďas / 30 klenot
Gonad - 16 deflorer / 70 nadbytečník
Go to Top of Page

Tibor
<Mor do Kuli>

1443 Posts

Posted - 17/10/2006 :  16:05:19  Show Profile  Visit Tibor's Homepage  Send Tibor an ICQ Message Send Tibor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cotouch

k těm dvoum jádrům - pokud vím tak lidi s dual core říkaj, že eq2 na nich běží o hodně líp (možná eq2 běží na main core a systém na druhym?)

Když jsem hrál EQ2 na dual CPU systému (dvě jednojádrová CPU) tak mi EQ2 vytěžovalo systém pravidelně hodně nad 50%. Takže to určitě používalo oba procesory. Jak moc to dokáže pomoct, to nevím.
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 17/10/2006 :  16:07:40  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
add 2 jadra (2 processory) ano, bezi to urcite lip, protoze system a veskerej balast jako firewall, antivir a podobne, muze bezet na jinym jadru nez hra samotna (ktera tedy ma 50% = 100% jednoho procesoru)... Kazdopadne je mozny ze neco "vytahnout" do samostatnyho processu, ale inter process communication stoji hodne strojoviho casu a navic je nutny procesory docasne zesynchronizovat, takze je tezky se rozhodnout (pri navrhu software) zda pouzit, ci ne e. V pripade games by mohlo bejt zajimavi pocitat fyzikalni model na jednom CPU a na druhym pocitat ostatni zalezitosti, ale to asi nebude pripad EQ2 enginu a stavajicich uprav ale ta doba pride !!! (snad uz brzo :P )

to vtmar6n: presne tak :))

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

Tibor
<Mor do Kuli>

1443 Posts

Posted - 17/10/2006 :  17:19:40  Show Profile  Visit Tibor's Homepage  Send Tibor an ICQ Message Send Tibor a Private Message  Reply with Quote
Když jsem psal že to zatíží CPU na víc jak 50% tak jsem myslel jenom proces EQ2. A občas to žralo i třeba 95% kapacity CPU. FW a ostatní věci do toho nepočítám.
SOE udělala už v klientovi pro SWG to, že počítání něčeho (nepamatuju se čeho) běželo v jiném threadu. Předpokládám, že to samé mohli použít i v EQ2.
Go to Top of Page

Snek
New Member

129 Posts

Posted - 17/10/2006 :  18:38:19  Show Profile Send Snek a Private Message  Reply with Quote
Dual core si urcite pochvaluji zejmena cheateri v PvP...
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 19/10/2006 :  17:09:20  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
je to mozny, fakt sem ted EQ2 nehral delsi dobu, ale kdyz sem koncil tak na x2 4400 to vzalo jen 50% takze jedno jadro a zbitek co tam byl byl balast okolo na druhym jadru (asi 3%) je fakt ze aspon sem mohl v klidu alt tabnout behem 0,5 sec ale to je me vetsinou dost na nic :)

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 19/10/2006 :  17:13:12  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
jeste bych dodal ze museli teda pridat dalsi process, protoze thread by nemel stacit (ten bezi v chranene oblasti processu a ten musi bezet na jednom jadru) pokud by se jednalo o thread, tak pomuze max HT kerej je stejne podvod. Kazdopadne moje zkusenosti s programovanim na vice processorovejch strojich sou nevalne, takze me berte s rezervou

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 10/11/2006 :  12:29:59  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
tak zítra prubnu EQII s 8800GTX, tak uvidíme jestli to stoupne nebo zase nic :)
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 13/11/2006 :  13:12:45  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
Parchante, odkud si ji schrastil ??? u nas jeste neni a nechce se me ji brat ze zahranici kvuli zaruce :(

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 14/11/2006 :  15:39:53  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
To chce mít kontakty, ale můžeš mrknout na www.rsc-computers.cz třeba :-) je to známý.
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 14/11/2006 :  20:11:44  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
cece zrovna dneska sem to nasel :) akorat me stve ze to je Brno (miliony kilometru daleko he he) a predpokladam ze platba po netu nebude mozna a ja nesnasim hotovostni styk :)

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page

spajdr
Moderator

Benny

3400 Posts

Posted - 14/11/2006 :  21:56:22  Show Profile  Visit spajdr's Homepage  Send spajdr an ICQ Message Send spajdr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marwyn

cece zrovna dneska sem to nasel :) akorat me stve ze to je Brno (miliony kilometru daleko he he) a predpokladam ze platba po netu nebude mozna a ja nesnasim hotovostni styk :)



Však se s ním domluv na ICQ 166 148 798, platba po netu by šla, ale až mu přijdou prachy, tak by ti to poslal, později i předem by ti poslal grafiku, jak s tebou bude mít dobré zkušenosti
Go to Top of Page

Marwyn
Junior Member

792 Posts

Posted - 15/11/2006 :  09:05:41  Show Profile Send Marwyn a Private Message  Reply with Quote
diky za info ! urcite toto vyuziju, protoze je to presne to co hledam :) Cloveka co ma kontakty a high-end HW na sklade za opravdu slusne ceny :)

Marwyn Zevl
Aion - Mytower
<Played: 9D, AoC, AO, AC, AC2, DF, D&D, EVE, EQ2, GW, HG-London, Horizons, L2, MoM, Neocron, Ryzom, SWG, TR, UO, Vanguard, WHO, WoW, ...>
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,2 seconds. on eygor Snitz Forums 2000