Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Star Wars Galaxies - An Empire Divided
 SWG - General Forum - servery Eclipse & Chimaera
 Zmena trial acc na normal
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

walker
Starting Member

23 Posts

Posted - 23/07/2007 :  16:24:48  Show Profile Send walker a Private Message  Reply with Quote
Neviete niekto ako je to s prvymi 30-dnami ked si prerobim trial acc na normalny acc? lebo prvych 30-dni by malo byt zdarma - na obale je to napisane - ale ja uz nemam vlastne novy acc, kedze som si ho urobil ako trial acc iba som ho rozsiril ale na krabici je napisane ze to plati aj pre new subcribers - ale aj ked som zaplatil kartou tak sa mi nezobrazilo ze mam navyse 1 mesiac a taktiez ma prekvapilo, ze pri plateni kartou treba zadat iba cislo a netreba uz overovaci kod - pri wow to bolo treba a asi aj pri vacsine platieb, ktore sa realizuju
takym to sposobom

robiwan
Moderator

1035 Posts

Posted - 23/07/2007 :  16:31:27  Show Profile  Send robiwan an ICQ Message Send robiwan a Private Message  Reply with Quote
CVV2 SOE nevyzaduje, pretoze v USA to nie je povinne a nie vsetky americke karty maju overovacie kody...

cislo karty treba zadat uz na zaciatku, ale prvykrat by ti ju mali chargnut az po 30ich dnoch

I have waited and planned and built my strength for fifteen thousand years. I have evolved. It is time.
(Omnius Evermind)
---------------------------
Feyd'Rautha Saresh (Medic, Rebel Alliance, Europe-Chimaera), Robe Saresh (Force Sensitive, Rebel Alliance, Europe-Chimaera)

Go to Top of Page

walker
Starting Member

23 Posts

Posted - 23/07/2007 :  17:27:35  Show Profile Send walker a Private Message  Reply with Quote
to ze by mi mali strhnut az po 30-dnoch napisal aj niekto na offic fore, ale zas iny tam vravel, ze mu to strhli po par dnoch - no dufam ze je to ako ty hovoris:) (ta problematika bola riesena na fore na prelome rokov 2006/2007 tiez bol vtedy asi nejaky trial a ludia sa pytali na ten free mesiac, teraz je to asi podobne).
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 23/07/2007 :  17:47:33  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by walker

to ze by mi mali strhnut az po 30-dnoch napisal aj niekto na offic fore, ale zas iny tam vravel, ze mu to strhli po par dnoch - no dufam ze je to ako ty hovoris:) (ta problematika bola riesena na fore na prelome rokov 2006/2007 tiez bol vtedy asi nejaky trial a ludia sa pytali na ten free mesiac, teraz je to asi podobne).



Nevim přesně jak to je,ale u Everquestu jsem zažil to samý.Při zadání platby jsem tam dal svou VISA kartu,která sice byla embasovaná,ale platby přes net jsem na ní měl zakázaný.Normálně jí to vzalo,ale peníze mi to samozřejmě nestrhlo.Samozřejmě jsem na to zapoměl,takže za měsíc sem čuměl,proč mi stopli account a mazal sem do banky to odbloknout
Taky jsem začínal EQ2 na trial accountu,takže to byla vlastně stejná situace .)

P.S. já jsem si trial shodou okolností stáhnul teď o víkendu,a jelikož mam Station Acess,tak mi to hned napsalo hlášku že mi děkujou že sem přešel na placenou verzi a dostal sem 50 lahviček na bonus EXP - a to ani nemam koupenýho klienta (dá se to vubec ještě v čechách sehnat normálně v krabici? - mam na mysli "Total Experience Pack",všude maj napsáno že čekaj dodávku,Digital download u store.sony neni,tam maj jen datadiscy)

http://soundcloud.com/unvorsum
Go to Top of Page

robiwan
Moderator

1035 Posts

Posted - 23/07/2007 :  17:52:21  Show Profile  Send robiwan an ICQ Message Send robiwan a Private Message  Reply with Quote
ak chces mat istotu, ze ti to prvych 30 dni nechargnu, tak zadaj namiesto cisla tvojej karty nejake cislo z generatora (: a po mesiaci/alebo ked ti stopnu ucet ho zmen za cislo tvojej karty


I have waited and planned and built my strength for fifteen thousand years. I have evolved. It is time.
(Omnius Evermind)
---------------------------
Feyd'Rautha Saresh (Medic, Rebel Alliance, Europe-Chimaera), Robe Saresh (Force Sensitive, Rebel Alliance, Europe-Chimaera)

Go to Top of Page

robiwan
Moderator

1035 Posts

Posted - 23/07/2007 :  17:55:59  Show Profile  Send robiwan an ICQ Message Send robiwan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Murdy

quote:
Originally posted by walker

to ze by mi mali strhnut az po 30-dnoch napisal aj niekto na offic fore, ale zas iny tam vravel, ze mu to strhli po par dnoch - no dufam ze je to ako ty hovoris:) (ta problematika bola riesena na fore na prelome rokov 2006/2007 tiez bol vtedy asi nejaky trial a ludia sa pytali na ten free mesiac, teraz je to asi podobne).



Nevim přesně jak to je,ale u Everquestu jsem zažil to samý.Při zadání platby jsem tam dal svou VISA kartu,která sice byla embasovaná,ale platby přes net jsem na ní měl zakázaný.Normálně jí to vzalo,ale peníze mi to samozřejmě nestrhlo.Samozřejmě jsem na to zapoměl,takže za měsíc sem čuměl,proč mi stopli account a mazal sem do banky to odbloknout
Taky jsem začínal EQ2 na trial accountu,takže to byla vlastně stejná situace .)

P.S. já jsem si trial shodou okolností stáhnul teď o víkendu,a jelikož mam Station Acess,tak mi to hned napsalo hlášku že mi děkujou že sem přešel na placenou verzi a dostal sem 50 lahviček na bonus EXP - a to ani nemam koupenýho klienta (dá se to vubec ještě v čechách sehnat normálně v krabici? - mam na mysli "Total Experience Pack",všude maj napsáno že čekaj dodávku,Digital download u store.sony neni,tam maj jen datadiscy)

nerozbalenu krabicu Total Experience s pravdepodobnostou hraniciacou s istotou uz nikde v okruhu 10000km nekupis

kup si Complete Online Adventures Pack (obitri datadisky+super kura ako mount :) napr. cez amazon.co.uk alebo brloh.sk (vraj posielaju balicky aj do CR, ak sa s nimi dohodnes...)

I have waited and planned and built my strength for fifteen thousand years. I have evolved. It is time.
(Omnius Evermind)
---------------------------
Feyd'Rautha Saresh (Medic, Rebel Alliance, Europe-Chimaera), Robe Saresh (Force Sensitive, Rebel Alliance, Europe-Chimaera)

Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 23/07/2007 :  18:36:10  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by robiwan

nerozbalenu krabicu Total Experience s pravdepodobnostou hraniciacou s istotou uz nikde v okruhu 10000km nekupis

kup si Complete Online Adventures Pack (obitri datadisky+super kura ako mount :) napr. cez amazon.co.uk alebo brloh.sk (vraj posielaju balicky aj do CR, ak sa s nimi dohodnes...)



Díky moc za info,mrknul jsem na brloh, a po zadání Star Wars do vyhledávání moje srdce doslova "zaplesalo" ....a těch knih

http://soundcloud.com/unvorsum
Go to Top of Page

walker
Starting Member

23 Posts

Posted - 23/07/2007 :  20:55:58  Show Profile Send walker a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by robiwan

ak chces mat istotu, ze ti to prvych 30 dni nechargnu, tak zadaj namiesto cisla tvojej karty nejake cislo z generatora (: a po mesiaci/alebo ked ti stopnu ucet ho zmen za cislo tvojej karty


no neviem, dufam ze to nestrhnu, bola by to blbost, ze len zato ze som presiel z trialu na normalny acc tak nebudem mat 30 volnych dni (vsak oto v triale ide, aby ludia presli na normal acc nie:))a halvne na krabici je napisane, ze sa to tyka nove acc/novych predplatitelov, cize aj keby chcu oklamat ludi tym ze aj trial acc je acc, tak stale su novymi predplatitelmi, kedze platia 1x.
Go to Top of Page

Drizzt DoUrden
Average Member

1591 Posts

Posted - 23/07/2007 :  20:56:47  Show Profile Send Drizzt DoUrden a Private Message  Reply with Quote
Nejlíp vyjde COA asi na www.cdromshop.com, na 22 USD, ale zase je vyšší poštovné. Někdo mi říkal že viděl COA normálně prodávat v BA, ale už nevím kde.
Go to Top of Page

Drizzt DoUrden
Average Member

1591 Posts

Posted - 23/07/2007 :  20:59:25  Show Profile Send Drizzt DoUrden a Private Message  Reply with Quote
Walker: Nevím, jak je to při přechodu z trialu, ale když jsem si kvůli datadiskům koupil Total Experience a to narouboval na základní hru, tak jsem měsíc zadara nedostal.
Go to Top of Page

robiwan
Moderator

1035 Posts

Posted - 23/07/2007 :  21:01:41  Show Profile  Send robiwan an ICQ Message Send robiwan a Private Message  Reply with Quote
ja okolo jednej smutnej osamelej krabice COA chodim dost casto v Bratislave v Auparku (:

I have waited and planned and built my strength for fifteen thousand years. I have evolved. It is time.
(Omnius Evermind)
---------------------------
Feyd'Rautha Saresh (Medic, Rebel Alliance, Europe-Chimaera), Robe Saresh (Force Sensitive, Rebel Alliance, Europe-Chimaera)

Go to Top of Page

Kimar
Starting Member

20 Posts

Posted - 23/07/2007 :  21:02:08  Show Profile Send Kimar a Private Message  Reply with Quote
tak bacha, prechod z TRIAL accountu neni vytvoreni noveho accoutu, takze 30 dni zdarma po upgradu z trial accountu na full verzi urcite mit nebudes! tim jsem si na 100% jisty
Go to Top of Page

robiwan
Moderator

1035 Posts

Posted - 23/07/2007 :  21:21:45  Show Profile  Send robiwan an ICQ Message Send robiwan a Private Message  Reply with Quote
no to je diskutabilne, pretoze je to trialove konto (sice existujuce, ale nie plnohodnotne...)

v kazdom pripade na fore bolo o tom popisanych dost skusenosti...niektorym po pouziti kodu z COA hned nabehol volny mesiac, inym nenabehol a zo SOE im manualne volny mesiac k ich uctu pridali...

EDIT: mno ale asi to tak jednoduche nebude:

http://help.station.sony.com/cgi-bin/soe.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=262&p_created=1087929587&p_sid=yks22lHi&p_accessibility=0&p_lva=262&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PWRmbHQmcF9ncmlkc29ydD0mcF9yb3dfY250PTMxOSZwX3Byb2RzPTImcF9jYXRzPSAmcF9wdj0xLjImcF9jdj0mcF9zZWFyY2hfdHlwZT1hbnN3ZXJzLnNlYXJjaF9ubCZwX3BhZ2U9MSZwX3NlYXJjaF90ZXh0PXRyaWFsIGFjY291bnQgZnJlZSBtb250aA &p_li=&p_topview=1

You will not get the free 30 days if you are upgrading an existing account or a trial account.

I have waited and planned and built my strength for fifteen thousand years. I have evolved. It is time.
(Omnius Evermind)
---------------------------
Feyd'Rautha Saresh (Medic, Rebel Alliance, Europe-Chimaera), Robe Saresh (Force Sensitive, Rebel Alliance, Europe-Chimaera)


Edited by - robiwan on 23/07/2007 21:28:43
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 23/07/2007 :  21:35:26  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
Díky všem za info :) zkusil jsem vícero zdrojů,tak se to ke mě snad nějak dostane
S free měsícem si moc hlavu nedělám,u Station Acessu sem z toho myslim definitivně vyškrtnutej

http://soundcloud.com/unvorsum
Go to Top of Page

walker
Starting Member

23 Posts

Posted - 23/07/2007 :  21:52:11  Show Profile Send walker a Private Message  Reply with Quote
njn je to tusim americka firma tak co od takej mozno cakat-prachy na prvom mieste a na zakaznika kaslat:(, no neva, skusim zistit nejaku mailovu adresu na support a opytat sa, podla mna je to dost spinavost, lebo nikde o tom kde pisali o triale neinformuju a okrem toho ma sere ze za nejakych 14 dni (vlastne 10 lebo ak sa upgraduje trial na normal acc o zostavajuce dni z trialu sa pride a tych 19 lvl vy som radsej ozelel a zacal znova) som prisiel o 30. V konecnom dosledku prerobia na tom oni -dostali by ma o 30 dni (15 USD) ale zas im uz nic nezaplatim, ak by z ich strany nebola ochota mi ten meiac zadara dat:)
PS: som si myslel ze trial je nato aby si to clovek vyskusal a kupil dany produkt a neviem preco by som mal byt diskriminovany, taketo nieco bolo aj vo WoW, ale neviem ci aj tam boli ludia takto osierany, stacilo napisat pri zakladani trial acc, ze v pripade jeho rozsirenia nie je narok na 30 volnych dni.
Go to Top of Page

Dromedarr
Junior Member

Empire

629 Posts

Posted - 23/07/2007 :  22:07:03  Show Profile  Visit Dromedarr's Homepage  Send Dromedarr an ICQ Message Send Dromedarr a Private Message  Reply with Quote
taky mi to prijde divny, kdyz uz u SOE mam acc, tak proc bych si musel delat novy na jinou jejich hru abych mohl mit mesic zadara? podle me to musi jit

SWG, Europe-Farstar - Drom, Losos, Efiss, Casia' - R.I.P. SWG
Go to Top of Page

Drizzt DoUrden
Average Member

1591 Posts

Posted - 23/07/2007 :  23:51:15  Show Profile Send Drizzt DoUrden a Private Message  Reply with Quote
Když si koupíš defacto novou hru (Total Experience, COA), tak taky dostaneš houby a ne měsíc zdarma.
Go to Top of Page

Dromedarr
Junior Member

Empire

629 Posts

Posted - 24/07/2007 :  00:09:55  Show Profile  Visit Dromedarr's Homepage  Send Dromedarr an ICQ Message Send Dromedarr a Private Message  Reply with Quote
tak pak sou to totalni k*rvy a nic jinyho a pekne me se*ou.

SWG, Europe-Farstar - Drom, Losos, Efiss, Casia' - R.I.P. SWG

Edited by - Dromedarr on 24/07/2007 00:10:24
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 24/07/2007 :  01:02:21  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
Jak řikám,podle mě bys ten měsíc zadara dostat měl,alespoň já sem ho u EQ2 dostal - stáhnul sem si Trial,hrál sem asi 5 dní a přišla mi plná hra.Trial mi ještě běžel,ale po zadání klíče už hra vyžadovala zadání způsobu platby - tam sem dal svojí už zmíněnou kartu se zablokovanejma internetovejma platbama,a ten měsíc sem hrál normálně ZADARMO (je pravda že to bylo někdy na jaře 2005) :)

http://soundcloud.com/unvorsum
Go to Top of Page

Dromedarr
Junior Member

Empire

629 Posts

Posted - 24/07/2007 :  01:11:37  Show Profile  Visit Dromedarr's Homepage  Send Dromedarr an ICQ Message Send Dromedarr a Private Message  Reply with Quote
no tak snad to nezmenili presne jako ty pred 2 lety, tak ja ucinim zitra

SWG, Europe-Farstar - Drom, Losos, Efiss, Casia' - R.I.P. SWG
Go to Top of Page

walker
Starting Member

23 Posts

Posted - 24/07/2007 :  07:49:51  Show Profile Send walker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Drizzt DoUrden

Když si koupíš defacto novou hru (Total Experience, COA), tak taky dostaneš houby a ne měsíc zdarma.



no ono ide oto ze, ked si kupujes datadisky tak uz acc mas, podobne je to aj vo wow, ak si kupis hru tak mas 30-dni zadara ale ked si si kupil uz datadisk tak v cene tych 30-dni uz nebolo (ty si mal asi tych 30-dni zdarma ked si zacinal), ono ide oto ci mozno povazovat trial acc za normalny acc, lebo v trial acc napr. ked som urobil par questov z terminalu tak uz som za ne nedostaval peniaze, to iste plati o terminalovych questov pre BH, az ked som si to upgradol tak som zase dostaval peniaze. Ja by som proti tomu ani nic nemal, keby to niekde napisu napr. ked sa stahuje trial su tam napisane nejake podmienky, ze ked chces pokracovat v hre, ze potrebujes kartu a ze acc si mozes upgradnut, proste tam mohli napisat ze ak si ho upgradujes tak 30-dni zadara nemas a hotovo, na fore som cital o tom tiez dost nejasne vyjadrenia, ludia sa nato pytali, ale zeby tam bolo nejake offic stanovisko ako to robi Blizard na offic fore tak to nie.
PS: nemate niekto e-mail na support, kde by som sa mohol o tom informovat, lebo to nemozem nejako najst
Go to Top of Page

walker
Starting Member

23 Posts

Posted - 24/07/2007 :  09:02:42  Show Profile Send walker a Private Message  Reply with Quote
Uz nemusite pisat support mail, lebo som nasiel billing support a napisal im, uvidim co odpisu:)
Go to Top of Page

Dromedarr
Junior Member

Empire

629 Posts

Posted - 24/07/2007 :  10:13:34  Show Profile  Visit Dromedarr's Homepage  Send Dromedarr an ICQ Message Send Dromedarr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by walker

Uz nemusite pisat support mail, lebo som nasiel billing support a napisal im, uvidim co odpisu:)



tyhle support maily asi vyrizuje cvicena opice, protoze me na to nikdy neodpovedeli a to uz sem jim psal z mnoha duvodu nekolikrat

SWG, Europe-Farstar - Drom, Losos, Efiss, Casia' - R.I.P. SWG
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 24/07/2007 :  21:09:06  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
Tak v Brlohu vyprodáno,cdromshop nemá a z amazonu to odmítaj do čech poslat
*** We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order by changing its quantity to 0 and clicking the update button below. ( See geographical restrictions.) ***

prostě lol

http://soundcloud.com/unvorsum
Go to Top of Page

walker
Starting Member

23 Posts

Posted - 24/07/2007 :  21:25:02  Show Profile Send walker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Murdy

Tak v Brlohu vyprodáno,cdromshop nemá a z amazonu to odmítaj do čech poslat
*** We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order by changing its quantity to 0 and clicking the update button below. ( See geographical restrictions.) ***

prostě lol



skus http://www.hmv.co.uk/hmvweb/displayProductDetails.do?ctx=280;-1;-1;-1&sku=552662
mne to doslo tak do tyzdna a stoji to 17 libier aj s dopravou
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 24/07/2007 :  22:09:44  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by walker

skus http://www.hmv.co.uk/hmvweb/displayProductDetails.do?ctx=280;-1;-1;-1&sku=552662
mne to doslo tak do tyzdna a stoji to 17 libier aj s dopravou



Díkes moc,uz to mam objednany .) rychly,levny a umej poslat zbozi postou
P.S. nejsem si jistej,ale mam dojem ze z Amazonu jsem neco pred asi rokem kupoval a normalne mi to poslali....nevim

http://soundcloud.com/unvorsum
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 30/07/2007 :  18:06:26  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
Tak mi dneska konečně dorazily SWG - COA .)
Mam ale ještě jednu otázku,když sem hrál trial, vytvořil sem si na serveru Eclipse na zkoušku 2 postavy - smugglera a Jedi. Chtěl sem prubnout eště nějaký classy,ale vyskočila mi hláška, že další postavu na tomto serveru už vytvořit nemůžu. Myslel sem si že to je kvuli omezení trialem, ale k mýmu velkýmu překvapení se to nezměnilo ani po aktivaci COA.Klíč sem normálně zaregistroval, v Accountu mi to ukazuje všechny datáče. Je to teda normální omezení ? - 2 charaktery na server, nebo to platí jen u US serverů, případně - funguje nějakej vztah mezi vzdáleností "galaxie"(distance) a počtem charů ?
Předem díky za případnou odpověď :)

http://soundcloud.com/unvorsum
Go to Top of Page

Yurekk
Junior Member

503 Posts

Posted - 30/07/2007 :  18:46:06  Show Profile  Send Yurekk an ICQ Message Send Yurekk a Private Message  Reply with Quote
2 chary na server je strop,kromě elder jedi accountu ti muzou mit 3,kdyby byl počet vetší tak by za chvilku nebylo kam stavět domy a každej druhej Frata Rýna by měl svoje vlastní město kde by občané byli jeho alti

SWG:Dosec soustružník ,Dosec' Yurek JEDI -EU Chimaera server
WWIIOL:Oberstleutnant,Axis side,
DF:Twombly-meč,srp a kladivo
WAR:Yurek pasáček vepřů -Eltharion

Edited by - Yurekk on 30/07/2007 18:52:40
Go to Top of Page

walker
Starting Member

23 Posts

Posted - 31/07/2007 :  11:42:50  Show Profile Send walker a Private Message  Reply with Quote
ja som si tiez myslel, ze je to obmedzene iba v triale:), dve postavicky na jeden realm sa mi zda malo, clovek nikdy nevie kedy ho omrzi hrat za jednu a ci nahodou nebude chciet vyskusat aj inu/ine a lepsie je to na realme kde ma uz vyssi lvl (moze suportovat nizsi lvl:)), pozna uz nejakych ludi a nie stale zacinat na inom realme ak uz mam na danom 2 chary (za rok co som hral wow som hral iba na 2 realmoch a charov som mal na kazdom tak po 4 a to neratam chary-banky:)). Skoda ze ten problem stavania domov neslo riesit inak, narp. zeby bol obmedzeny pocet domov na dany acc na jeden realm (cize ak chce niekto postavit dom tretej postave musi jednej z predoslych dvoch postav dom zburat)
Go to Top of Page

robiwan
Moderator

1035 Posts

Posted - 31/07/2007 :  11:59:00  Show Profile  Send robiwan an ICQ Message Send robiwan a Private Message  Reply with Quote
pocet domov/tovarni/harvesterov je obmedzeny poctom pozemkov (lotov)...kazda postava ich ma 10

ekonomiku WOW a ekonomiku SWG nie je vobec vhodne porovnavat, pretoze prva je zalozena prevazne len na resellovani lootu, a druha je zalozena prevazne na vyrobkoch od hracov (aspon taky by mal byt idealny stav...)

ide skor o to, ze ekonomika SWG je vo viacerych (nie vsetkych oblastiach) uplne zavisla od hracov obchodnikov a ich vyrobkov, a kebyze ma kazdy moznost mat viac postav, tak by si narobil vsetky traderske profesie a stal sa tak uplne nezavislym od zvysku serveru, a nikto by od nikoho okrem lootu nic nenakupoval...

v takom pripade by prestali existovat aj tie zvysky vyrobnej ekonomiky (jedlo, brnenie, lode, domy, harvestery, reverzne inzinierstvo atd.), ktore este funguju a nie su potlacene dropovanymi alebo questovymi predmetmi (zbrane, zbrane a zbrane...)

takto hra nuti spolupracovat hracov vsetkych obchodnickych povolani navzajom...je to predsa MMO

a samozrejme, pokial niekto tuzi mat viac psotav na jednom serveri, tak si moze zaplatit dalsie konto...takze SOE to urcite nezmeni

I have waited and planned and built my strength for fifteen thousand years. I have evolved. It is time.
(Omnius Evermind)
---------------------------
Feyd'Rautha Saresh (Medic, Rebel Alliance, Europe-Chimaera), Robe Saresh (Force Sensitive, Rebel Alliance, Europe-Chimaera)

Go to Top of Page

Yurekk
Junior Member

503 Posts

Posted - 31/07/2007 :  12:59:09  Show Profile  Send Yurekk an ICQ Message Send Yurekk a Private Message  Reply with Quote
za pár creditu si můžes vyzkouset jaky chceš povolání, u respec NPC (combat lvl ti zůstává).

SWG:Dosec soustružník ,Dosec' Yurek JEDI -EU Chimaera server
WWIIOL:Oberstleutnant,Axis side,
DF:Twombly-meč,srp a kladivo
WAR:Yurek pasáček vepřů -Eltharion
Go to Top of Page

Almych
Average Member

To jsem ja

1691 Posts

Posted - 31/07/2007 :  15:28:49  Show Profile  Send Almych an ICQ Message Send Almych a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Yurekk

za pár creditu si můžes vyzkouset jaky chceš povolání, u respec NPC (combat lvl ti zůstává).

tusim prvnich 10 zmen mas zadarmo, pak to roste, nekteri se dostali az na nekolik desitek milionu za zmenu povolani.
Go to Top of Page

Murdy
New Member

Murdy2

285 Posts

Posted - 31/07/2007 :  21:15:44  Show Profile  Visit Murdy's Homepage Send Murdy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by robiwan

pocet domov/tovarni/harvesterov je obmedzeny poctom pozemkov (lotov)...kazda postava ich ma 10

ekonomiku WOW a ekonomiku SWG nie je vobec vhodne porovnavat, pretoze prva je zalozena prevazne len na resellovani lootu, a druha je zalozena prevazne na vyrobkoch od hracov (aspon taky by mal byt idealny stav...)

ide skor o to, ze ekonomika SWG je vo viacerych (nie vsetkych oblastiach) uplne zavisla od hracov obchodnikov a ich vyrobkov, a kebyze ma kazdy moznost mat viac postav, tak by si narobil vsetky traderske profesie a stal sa tak uplne nezavislym od zvysku serveru, a nikto by od nikoho okrem lootu nic nenakupoval...

v takom pripade by prestali existovat aj tie zvysky vyrobnej ekonomiky (jedlo, brnenie, lode, domy, harvestery, reverzne inzinierstvo atd.), ktore este funguju a nie su potlacene dropovanymi alebo questovymi predmetmi (zbrane, zbrane a zbrane...)

takto hra nuti spolupracovat hracov vsetkych obchodnickych povolani navzajom...je to predsa MMO

a samozrejme, pokial niekto tuzi mat viac psotav na jednom serveri, tak si moze zaplatit dalsie konto...takze SOE to urcite nezmeni



Ve spoustě věcí s tebou souhlasím,ale přeci jen,při menší populaci je to podle mě spíš na škodu.Co jsem koukal na market,například se smugglerem na určitý části equipu (jsem lvl 15),nejde sehnat vážně VUBEC NIC.Od některejch částí 1 KUS v celý galaxii....takže účinek řekl bych....naprosto opačnej
v EQ a EQ2 mam ke station Acess acountu tušim 2 character sloty navíc.U SWG nic,a ještě abych si kupoval další account

každopádně díky za informace,ale moc mě to nepotěšilo

http://soundcloud.com/unvorsum

Edited by - Murdy on 31/07/2007 21:16:49
Go to Top of Page

WereHamster
Junior Member

WereHamster

982 Posts

Posted - 01/08/2007 :  10:11:56  Show Profile Send WereHamster a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Murdy
Ve spoustě věcí s tebou souhlasím,ale přeci jen,při menší populaci je to podle mě spíš na škodu.Co jsem koukal na market,například se smugglerem na určitý části equipu (jsem lvl 15),nejde sehnat vážně VUBEC NIC.Od některejch částí 1 KUS v celý galaxii....takže účinek řekl bych....naprosto opačnej




A to je právě příležitost! Můžeš zaplnit mezeru na trhu a být boháč :)
Go to Top of Page

walker
Starting Member

23 Posts

Posted - 01/08/2007 :  11:23:25  Show Profile Send walker a Private Message  Reply with Quote
no neviem crafting na takom malom lvl je pre mna spanielska dedina (teda zda sa mi to o hodne komplikovanejsie ako napr. vo wow), este som si netrufal ani pozret forum o craftingu v SWG:)(z burzy si veci moc nekupujem lebo nepoznam ich hodnotu, dufam ze je to ako vo wow, ze dobre veci treba mat az na vysokom lvl a dovtedy hadam uz v tom budem mat aspon trochu prehlad:)), zatial mi stacia vsetky tie nove veci na ktore si zvykam (mozno ked budem tak lvl 50+, ale neviem ci aj tu mozem zostat BH a zaroven naucit sa nejaky craft alebo musim byt trader, ci nejaky droid inzinier), ale ako som pochopil okrem zbrani ostatne veci je potrebne kupovat, dobre veci z lootu alebo ako odmena za q nie su, od lvl 1 az po 22 som nosil rovnake brnenie lebo som ziadne nenasiel, iba sem tam nejaku vec az na lvl 22 som dostal kompletne nove brnenie ale to dostane kazdy BH.
Go to Top of Page

robiwan
Moderator

1035 Posts

Posted - 01/08/2007 :  12:14:22  Show Profile  Send robiwan an ICQ Message Send robiwan a Private Message  Reply with Quote
okolo levelu 35 sa da urobit quest na Katarn armor, ktory sice nema mody, ale ma 5600 rezisty, a bude ti stacit na dost dlho

http://swg.allakhazam.com/db/quests.html?swgquest=488

pripadne si proste armor za par 100k kup a do socketov si potom mozes dat nejake attachmeny s modmi...levelove obmedzenia su pokial viem len na lootovanom armore

predpokladam, ze Mandalorian armor tak skoro mat nebudes (:

jo a do trvalych kalitnejsich veci sa oplati investovat az na najvyssich leveloch, pretoze potom ich uz nebudes kazdych 10 levelov musiet vymienat...aj preto nefunguje a nemoze trh s lowbie vecami }popri neexistencii opotrebovavania veci)

-----------------
craft v SWG je hlavne uplne iny a o dost komplikovanejsi ako vo WOW (podla toho, co viem a som videl, tak o dost prepracovanejsi a podla mna aj o dost lepsie urobeny, ako tolko ospevovany craft vo Vanguarde...)

kazda postava moze mat len jedno povolanie, a cisto crafterske profesie su uplne oddelene od bojovych...t.j. bud budes riadne bojovat ako cl 90 bounty hunter alebo budes cl90 crafter a sunda ta na tri rany kazde NPC s levelom vyssim ako 75 (:

jedinymi vynimkami, ktore mozu craftit aj ine profesie su low level jedla, lightsabery u jediov a specialne predmety z dropovanych schem

ak chces robit kvalitne a predajne veci, tak potrebujes

- kvalitny crafting tool (Tool Effectiveness 15, 5 druhov v zavislosti od craftenych veci, pricom kazdy crafter ich potrebuje aspon dva druhy; na Eclipse sa predava zhruba za 15k),
- kvalitnu crafting station {functionality rating 49+, takisto 5 druhov a rovnako ich kazdy crafter potrebuje aspon dva druhy; na Eclipse sa stanica s FR 49,99992 predava za zhruba milion kreditov...),
- buffy z jedla (bespin port, pyolian cake a pod.)
- attachmenty (trvale bonusy) a powerupy (docasne bonusy) na oblecenie (prislusne assembly a experimentation bonusy v zavislosti od druhu craftera na chestplate, triku a zbrani)
- vela lucku
- stastie na amazing succes pri experimentacii (:
- co najkvalitnejsie suroviny (potrebne staty suroviny, ktorych je zhruba 10, by mali byt vyssie ako 950)
- harvestery (kvalita harvesteru nema vplyv na kvalitu tazenej suroviny, len na rychlost a efektivitu tazby, a tym aj na mnozstvo vytazeneho materialu po dobu trvania jeho spawnu...)

kvalitny crafter si pre zaciatok vyzaduje obrovske financne investicie, a ich navratnost nie je vobec ista, pretoze trh s endgame vecami je obvykle uz obsadeny ludmi, ktori sa tomu venuju niekolko rokov (:

specialita craftu v SWG je vesmirne a pozemne reverzne inzinierstvo... (:

I have waited and planned and built my strength for fifteen thousand years. I have evolved. It is time.
(Omnius Evermind)
---------------------------
Feyd'Rautha Saresh (Medic, Rebel Alliance, Europe-Chimaera), Robe Saresh (Force Sensitive, Rebel Alliance, Europe-Chimaera)

Go to Top of Page

walker
Starting Member

23 Posts

Posted - 01/08/2007 :  14:04:17  Show Profile Send walker a Private Message  Reply with Quote
hm toho som sa po info z offic fora obaval, crafting by ma bavil, ale iba ako doplnok k momentalnej classe, stat sa obchodnikom ci inzinierom namiesto bojovej classy (BH) ma fakt nelaka:)
Go to Top of Page

walker
Starting Member

23 Posts

Posted - 01/08/2007 :  14:09:10  Show Profile Send walker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by robiwan

jedinymi vynimkami, ktore mozu craftit aj ine profesie su low level jedla, lightsabery u jediov a specialne predmety z dropovanych schem




zabudol som sa este spytat - nevies nejaky link, kde by blizsie vysvetlovali craft tych specialny predmetov z dropovanych schem? Cital som napr. na BH fore, ze niekto hladal nejaku schemu na BH armor cize je BH a predsa moze craftit - a akurat armor by sa aj zisiel kedze zbrane budu z questov a dropu:)

Go to Top of Page

robiwan
Moderator

1035 Posts

Posted - 01/08/2007 :  14:23:49  Show Profile  Send robiwan an ICQ Message Send robiwan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by walker

quote:
Originally posted by robiwan

jedinymi vynimkami, ktore mozu craftit aj ine profesie su low level jedla, lightsabery u jediov a specialne predmety z dropovanych schem




zabudol som sa este spytat - nevies nejaky link, kde by blizsie vysvetlovali craft tych specialny predmetov z dropovanych schem? Cital som napr. na BH fore, ze niekto hladal nejaku schemu na BH armor cize je BH a predsa moze craftit - a akurat armor by sa aj zisiel kedze zbrane budu z questov a dropu:)



kazdy armor ti musi ucraftit Armorsmith/Munition Trader pokial viem...ked BH hladal schemu na BH armor, tak len preto, aby ju dal armorsmithovi na ucraftenie armoru (:

netusim, kde a z coho tie shcemy padaju (tipujem z mobov z BH terminalovych misii)

tie specialne dropovane schemy, podla ktorych mozu kraftit aj nekrafteri, su vacsinou dekorativne predmety (napr. game table moze urobit len smuggler, mikrofon moze urobit len entertainer a pod.)

I have waited and planned and built my strength for fifteen thousand years. I have evolved. It is time.
(Omnius Evermind)
---------------------------
Feyd'Rautha Saresh (Medic, Rebel Alliance, Europe-Chimaera), Robe Saresh (Force Sensitive, Rebel Alliance, Europe-Chimaera)

Go to Top of Page

Shamirr
New Member

Pavucik

135 Posts

Posted - 02/08/2007 :  08:06:39  Show Profile Send Shamirr a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by robiwan
- kvalitnu crafting station {functionality rating 49+, takisto 5 druhov a rovnako ich kazdy crafter potrebuje aspon dva druhy; na Eclipse sa stanica s FR 49,99992 predava za zhruba milion kreditov...)


Odkiaľ máš stanicu 49+??? Ja mám 44.95 a som rád.

Zopár drobných upresnení:

quote:

- buffy z jedla (bespin port, pyolian cake a pod.)


Si si istý že to ešte funguje? Jednak po novom sa myslím buffy z jedla nedajú kombinovať (aspoň tak som pochopil jednu poznámku z bug-bash) a jednak ikonka buffu mi po prvom krafteni zmizne. Neviem či to je len bug zmiznutej ikonky, alebo skutočne zmizne aj buff.

quote:

- co najkvalitnejsie suroviny (potrebne staty suroviny, ktorych je zhruba 10, by mali byt vyssie ako 950)


Toto je pre nováčika dosť zavádzajúce tvrdenie, lebo môže viesť k veľkej frustrácii .
1) Suroviny majú na niektorých statoch maximá. Napríklad hliník má na HeatResistance max 800, t.j. hliník s HR=780 je super (čo do tepelnej odolnosti). Mám tabuľku maxím čo som si zostavil z informácii na webe, ak by bol záujem. Negarantujem 100% presnosť, ale zatiaľ sa mi zdá že sedí.

Výnimkou sú JtL suroviny, ktoré majú maximá na 1000 na všetkom, ale tie treba len občas do space vybavenia.

2) Pri veľa výrobkoch na kvalite surovín vôbec nezáleží (šaty, nábytok, domčeky). U mnohých ďalších záleží len na jednom-dvoch statoch.

quote:

kvalitny crafter si pre zaciatok vyzaduje obrovske financne investicie, a ich navratnost nie je vobec ista, pretoze trh s endgame vecami je obvykle uz obsadeny ludmi, ktori sa tomu venuju niekolko rokov.

Čo do investicii, súhlasím. Najmä ak chceš rýchlo levelovať. S návratnosťou celkom súhlasiť nemôžem. Ja som sa začal venovať kraftu pred pár mesiacmi a aj po takomto krátkom čase su napríklad moje lode najlepšie na servery a súčiastky do POB sú tiež celkom slušné. Predávali sa tak rýchlo ako som ich stíhal vyrábať, a to som ich nedával za dumpingové ceny.

Aj začiatočník môže slušne zarobiť na predaji surovín. Ľudia dávajú na trh suroviny za šialené ceny, takže akákoľvek rozumná ponuka (5-10CPU) je rozchytaná rýchlo. Za týždeň sa dá zarobiť okolo 5M a môžu to robiť aj bojové profesie, netreba byť krafterom.

Kraft je skvelá zábava.

Nekropolis:
SWG: Shamirr Norrag (*10.6.2005 +9.7.2008) - Imperial Commando, Imperial Ace Pilot; Xandara Norrag (*11.8.2006 +9.7.2008) - Trader, Freelancer Pilot
Go to Top of Page

robiwan
Moderator

1035 Posts

Posted - 02/08/2007 :  08:45:01  Show Profile  Send robiwan an ICQ Message Send robiwan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shamirr

jo...s.tou stanicou to bol preklep...vsimol si si ho az ty

buffy z jedla by mali fungovat, ale vedecky vyskum som v tejto oblasti nerobil, takze to je mozne zaradit do kategorie veci, ktore nevedia ani developeri ...ja som tu poznamku pochopil tak, ze ak sa nabuffujes z jedneho druhu jedla, tak mozes tento buff prepisat inym jedlom instantne (doteraz bolo treba pockat do skoncenia buffu, inak nebolo mozne zjest ine jedlo s rovnakym alebo podobnym buffom) a stale je mozne kombinovat jedno jedlo s jednym napojom (bespin port a pyolian cake) ...len neviem, aky vlyv ma toto prepisovanie buffov na rychlost naplnenia zaludka

tie ikony buffov miznu aj mne po assembly a experimentovani a podla mna zmizne buff...to ci zmizne buff, alebo len ikona, sa da podla mna skontrolovat aj v character sheete, ci mas stale bonusy k prislusnym statom...ak to bol bug, tak sa z toho uz davno stala feature (:

no ano...maxima jendotlivych statov surovin nie su vzdy 1000...zabudol som na to, snad nebude z toho frustrovany (:

tu tabulku maxim by si mohol postnut aj na forum do nejakeho sticky crafter/trader topicu (:

a samozrejme, ze by pri niektorych veciach, pri ktorych nezalezi na ich kvalite (logicky, pretoze nemaju ziadne staty) je mozne pouzit na ich vyrobu cokolvek

no snad ho tie nepresnosti nejak velmi nezmiatli...

I have waited and planned and built my strength for fifteen thousand years. I have evolved. It is time.
(Omnius Evermind)
---------------------------
Feyd'Rautha Saresh (Medic, Rebel Alliance, Europe-Chimaera), Robe Saresh (Force Sensitive, Rebel Alliance, Europe-Chimaera)

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,2 seconds. on eygor Snitz Forums 2000