Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 Everquest
 EQ2 - General Forum
 Jedna z cest jak začít - questy (pro nováčky)
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Noe
Moderator

2217 Posts

Posted - 05/12/2004 :  19:18:19  Show Profile  Visit Noe's Homepage  Send Noe an ICQ Message Send Noe a Private Message  Reply with Quote
Dneska jsem si kolem 12 hodiny založil novou postavu stím ,že si zkusím projít začátek a zaměřit svou druhou postavu na plnění veškerých questů co jsou dostupné od NPC i pokud možno questů z lootu.
Po odpoledni hraní mě to nedá a musím prostě každému začínajícímu hráči poradit aby se minimálně v začátku vydal touto cestou.

Na newbie Islandu splňte vše možné co Vám kdo dá hlavně questy na vybavení končící zabitím Bosse v Orc cave. Z lootu se dá získat také několik questů (z lootu myšleno z předmětů které padnou, veškeré předměty řádně prostudujte a svitky pročtěte).
Rád bych upozornil na jeden výborný quest který padá ze skeletonů u hřbitova a po jehož nalezení klikněte u vodopádu na kámen ... po kliknutí se zjeví boss po jehož zabití je nejen výborná expa ale především spousta skvělých itemů.
U tohoto questu je nutný mít team, neb na solo je nemožné ho zabít.
Krom toho ale vřele doporučuji aby jste se v teamu dohodli a na kámen klikali postupně všichni a boss se zjevuje opakovaně (musíte však postupně číst svitek a brát si quest po jednom v teamu - pokud to máte všichni přečtené po zabití bosse je quest splněn i když jste vy bosse nevyvolali a quest nejde znovu vyvolat).
Z newbie Islandu odejděte na 6 levelu a experienci přes 100% na level 7.

Poté co odejdete z ostrava se objevíte v random části města.
Jako první rychle splnte City quest a staňte se občany (zde součástí questu nutné zabít pár slabých NPC v lokaci Ruiny nebo Sprawl)
Zde vlastně začíná mé doporučení brát veškeré questy co se namanou.

Projděte si kompletní městské části celého Freeportu a mluvte uplně se všemi NPC včetně těch co jsou v domech (lezte do všech domů) atd...
Jak procházíte postupně veškeré lokace tak berte všechny nabídnuté questy.
Doporučuji si vzít tužku a papír a dělat si soupis delivery (doručovacích questů) stylem jméno NPC + jméno zony ve které se nachází ( z 90% je jméno zony uvedeno v zadání questu).
Temto písemný přehled Vám velice pomůže v orientaci co kde máte splnit neb brzy máte nabráno kolem 40-50 questů a poté je již orientace bez zápisků velice složitá.
Ostatní questy typu zabij 10ks orků nechávejte prozatím nepovšimnuté (neplňte je ale přijměte je).
Po cca 3 hodinách obýhání by jste měli mít prošlé všechny městské části Freeportu:
Big Ben
Beggars Cout
Longshadow Alley
Stonestair Byway
Scale Yard
Temple Street
North Freeport
East Freeport
South Freeport
West Freeport
(v tomto pořadí jsem to cca procházel)
Po projití těchto částí a splnění delivery questů je má postava:
cca 9 a 1/4 level
mám 15 stříbrných v bance
mnoho itemů a velice slušnou výbavu z rewardu.
dle quest booku mám splněno cca 42 questů (splněny veškeré delivery questy mimo doručovaccích questů do Commonlandu)
nabráno cca 40 activních questů

Výhody tohoto postupu jsou podle mého zcela zřejmé.
1. seznámíte se s kompletní měskou částí Freeportů
2. Máte základní představu o místě všech domů, bank, tavern atd...
3. Získali jste výbornou výbavu pro začátek a slušný finanční základ
4. Máte nabrány veškeré questy do zon kde se zabíjení mobů v začátečnických zonách a díky tomu budete i v pozdější fázi mnohem rychleji postupovat jelikož krom obyčejného zabíjení se Vám bude zároveň bude plnit i mnoho questů což jsou velmi dobré expy navíc.
5. nebudete si nadávat, že po vybité nějaké zony najednou do které se již nechystáte vracet nepříklad protože pro vás jsou moby již šedé získáte na tyto moby následně quest.

Pro plnění questů a snadnější orientaci v městkých částech doporučuji tyto velmi dobře udělané orientační mapy Městakých zon Freeportu: http://eq2vault.ign.com/static.php?page=Freeport






Noe


Edited by - Noe on 05/12/2004 19:27:51

Duncan
New Member

175 Posts

Posted - 06/12/2004 :  08:14:26  Show Profile  Send Duncan an ICQ Message Send Duncan a Private Message  Reply with Quote
- este doplnim ze po prichode do mesta to hodi do zony podla rasy, takze citizen q robis podla toho.
- na ostrove mozes vytiahnut postavu na 200% takze po postupe na citizena poskocis najmenej na 8lvl.
- na ostrove sa da urobit colection q na zber shell, zber pierok sa mi nepodarilo urobit a ani u nikoho som zatial nevidel z nich item,

Duncan/ius : UO, AO, EQ, EQ2, WoW, AoC - off
LOTRO: Snowburn - Duncanius/champion (officer), Allia/minstrel, Trezorik/burglar, Volundori/runekeeper - kinship Rest in Peace
For the Masurito
Go to Top of Page

Genagen
Junior Member

589 Posts

Posted - 06/12/2004 :  08:26:41  Show Profile  Visit Genagen's Homepage  Send Genagen an ICQ Message Send Genagen a Private Message  Reply with Quote
Par poznamek ke questum na ostrove:

- na isle of refugee, je zabavne si udelat vsechny questy. Nicmene, jak jsem zjistil, rada itemu obdrzenych v questu velmi rychle zastara (rychleji nez bych si pral). Takze kdyz udelate vsechny, tak velkou vyhodu si do mesta neprinesete.

- dobry navod na isle je na http://eq2.primagames.com/

- urcite je potreba udelat vsechny hallmark questy dle povolani. Prvni tri jdou udelat solo, na grimgashe jdete radeji ve skupine. Ale vzhledem k tomu, ze instance s obrem je mala, tak se bat nemusite, kdyz se to zvrtne, tak jednoduse zazonujete a je to.

- urcite zabijete Warmonger goblina. Ma super batoh. Lepsi dlouho neuvidite. Pri torse stesti ma i svitek, ktery spousti "stop saboteur" quest, za kterej je slusna helma

- udelejte x mark spot quest a nasledny cutlass cleaning (asi nejlepsi zbran na ostrove. Nicmene brzo zastara.

- Collection questy na ostrove jsou fun. A jsou dost lehke. Staci si stoupnout pred vez na ostrove a chvilku vyrvavat a mate obe doplnene za chvilenku. Reward je zajimavy, ale opet rychle zastara.

- pry neni od veci udelat na ostrove artisana az na cap (snad lvl 9) ma to tu vyhodu, ze neuspech pri crafteni neda dmg. Ja tohle nevedel, takze jsem artisana delal az ve meste. Ale nikdy me craft nezabil, takze nevim :-) Povinnost, je udelat alespon ten quest od typka ve vezi, ktery da artisan lvl 3.

- ostrova se odchazi pomerne snadno na lvl 6 a 220% expy

- ve meste potom co nejrychleji cityzenship a asi i 4 questy na vyber classy (jsou jednoduche, spis autorum slo o to, aby clovek poznal mesto, naucil se prepravovat lodi mezi lokacemi, vsiml si, ze existuji ve meste waypointy a zjistil, ze se guardi umi "find NPC" ) a jsme razem lvl 9 a pul bez prace.

- nasledne, predevsim fighterum, bych doporucil udelat kratkou serii questu Freeport Longshadow Alley: Imnat D'Vren a jeho kolega co stoji vedle a jehoz jmeno jsem zapomnel. Pokud si pred tim vezmete i quest od Stonestair Byway:Tobias, tak posledni Imnatuv quest (kill 10 diseased rattonga) je de facto stejny jako ten od Tobiase (kill 10 rattonga) a staci vam zabit jen 10 krys misto 20ti. Odmenou za questy od Imnata a jeho kolegy je shoulder armor a boots. Vybrat si kazdy muzeet very light, light a medium (fighteri samozrejme medium, i kdyz ho muzou nosit az od 10 levelu).

Genagen [EQ2]: Kerra, ShadowKnight
Shadow Wind Guild Leader and RaidWiki admin

Edited by - Genagen on 06/12/2004 08:29:27
Go to Top of Page

Pawloskoba
Starting Member

14 Posts

Posted - 10/06/2005 :  12:04:36  Show Profile Send Pawloskoba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Duncan

- este doplnim ze po prichode do mesta to hodi do zony podla rasy, takze citizen q robis podla toho.
- na ostrove mozes vytiahnut postavu na 200% takze po postupe na citizena poskocis najmenej na 8lvl.
- na ostrove sa da urobit colection q na zber shell, zber pierok sa mi nepodarilo urobit a ani u nikoho som zatial nevidel z nich item,


Ja bych to trochu upresnil,postava se da vytahnout na ostrove po .levelu na 220 procent presne,pak uz mi to neslo.
Go to Top of Page

Pawloskoba
Starting Member

14 Posts

Posted - 10/06/2005 :  13:15:57  Show Profile Send Pawloskoba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Duncan

- este doplnim ze po prichode do mesta to hodi do zony podla rasy, takze citizen q robis podla toho.
- na ostrove mozes vytiahnut postavu na 200% takze po postupe na citizena poskocis najmenej na 8lvl.
- na ostrove sa da urobit colection q na zber shell, zber pierok sa mi nepodarilo urobit a ani u nikoho som zatial nevidel z nich item,



A nevis kolik tech pirek a byt?
Mam zatim 4 druhy.
Go to Top of Page

Pawloskoba
Starting Member

14 Posts

Posted - 10/06/2005 :  15:57:48  Show Profile Send Pawloskoba a Private Message  Reply with Quote
Jo je to po peti,jsem to neprozkoumal safra.
Nevim safra z ceho nebo kde se da najit pepr.
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 20/06/2005 :  08:59:28  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Duncan
A nevis kolik tech pirek a byt?
Mam zatim 4 druhy.



Je jich 5 a reward byl náhrdelník

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)


Edited by - Krvezbrote on 20/06/2005 09:00:59
Go to Top of Page

Infik
New Member

231 Posts

Posted - 20/06/2005 :  09:38:24  Show Profile  Send Infik an ICQ Message Send Infik a Private Message  Reply with Quote
Len tak pre info som v EQ2 novy a nikde som nejako nenasiel ked mam nazbierane colekcie zatial musle a pierka a mam lvl 10 kde si to zamenim u koho ?

Inac tie kolekcie su supr :)) paci sa mi to hladat a nieco zbierat skoda ze tam nejsu maaanusky
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 20/06/2005 :  21:06:40  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Infik

Len tak pre info som v EQ2 novy a nikde som nejako nenasiel ked mam nazbierane colekcie zatial musle a pierka a mam lvl 10 kde si to zamenim u koho ?


Na Isle of Refuge to byla ženská u vody, ve Freeportu jsem ho/ji ještě nehledal.

Jen opravdu přidávám svůj hlas k detailním projítí celého města a udělaní všech možných questů co se tam dají sehnat. Trvalo mi to sice dva dny, ale mám teď mnohem větší přehled o městě, dost vybavení a nějakých 50 stříbrných (a to jsem už něco pustil do craftu).

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)

Go to Top of Page

Koba
Starting Member

7 Posts

Posted - 21/06/2005 :  00:08:16  Show Profile Send Koba a Private Message  Reply with Quote
Kdyz jsem byl na ostrove a zabijel kostry,tak mi padaly z nich kosti,paraty z kosti,obcas nejake runy a jednou dokonce jasnovidecka koule-to je taky do nejake sbirky,?
Go to Top of Page

Dr.Krychlin
Moderator

Inquisitor

654 Posts

Posted - 21/06/2005 :  03:22:02  Show Profile Send Dr.Krychlin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Koba

Kdyz jsem byl na ostrove a zabijel kostry,tak mi padaly z nich kosti,paraty z kosti,obcas nejake runy a jednou dokonce jasnovidecka koule-to je taky do nejake sbirky,?



http://eq2players.station.sony.com/en/news_ff.vm?FeatureName=Enemy_mastery_quests§ion=development

Imaziel

Go to Top of Page

Koba
Starting Member

7 Posts

Posted - 28/06/2005 :  12:08:50  Show Profile Send Koba a Private Message  Reply with Quote
BECOMING A WARRIOR
Dostal jsem tento quest od Commandanta.Je to jeden z ukolu na cestu bojovnika-mam najit muze Dervish Cutthroats,psal taky neco o severnim Freepotu a krcmach-prosel jsem to cele 2x a neni k nalezeni.Skusil jsem ostatni casti Freeportu ,ale straze toto jmeno neznaji.
Delal to nekdo?
Go to Top of Page

Shaken
Starting Member

8 Posts

Posted - 07/10/2005 :  10:14:08  Show Profile  Send Shaken an ICQ Message Send Shaken a Private Message  Reply with Quote
Jen dodatek, na newbie ostrově se dá odsólovat uplně vše, samozřejmě ne vždy na první pokus :) Orca se mi solo povedlo zabit jen jednou - vychazely vsechny HO.
když děláte collection quest dblclick na věc a pokud ji nemáš automaticky se ti přidá do questlogu, kde vidíš i požadovaný počet jakých předmětů potřebuješ.
6 slotový bagl si mužeš přimo na ostrově vyrobit, stejně tak i 8slotovou bednu do banky.

Sharie - Conjuror/Alchemist - Runnyeye
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 07/10/2005 :  10:39:38  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaken

Jen dodatek, na newbie ostrově se dá odsólovat uplně vše, samozřejmě ne vždy na první pokus :) Orca se mi solo povedlo zabit jen jednou - vychazely vsechny HO.


Evidentně jsi nedělal všechny questy. Minimálně quest x mark spot (z kostlivců na hřbitově), vyvolaného ducha šéfa pirátů, sólo nedostaneš. Poupravil bych tvoji větu na "... se dá odsólovat skoro vše, ...".

... a možná bych ještě poznamenal, že na ostrově je jedinečná příležitost si grupové hraní vyzkoušet. Už nikdy nebude mít newbik takové množství lidí na stejném lvlu soustředěných na tak malé ploše.

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)


Edited by - Krvezbrote on 07/10/2005 10:45:16
Go to Top of Page

Shaken
Starting Member

8 Posts

Posted - 07/10/2005 :  10:53:52  Show Profile  Send Shaken an ICQ Message Send Shaken a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krvezbrote

quote:
Originally posted by Shaken

Jen dodatek, na newbie ostrově se dá odsólovat uplně vše, samozřejmě ne vždy na první pokus :) Orca se mi solo povedlo zabit jen jednou - vychazely vsechny HO.


Evidentně jsi nedělal všechny questy. Minimálně quest x mark spot (z kostlivců na hřbitově), vyvolaného ducha šéfa pirátů, sólo nedostaneš. Poupravil bych tvoji větu na "... se dá odsólovat skoro vše, ...".

... a možná bych ještě poznamenal, že na ostrově je jedinečná příležitost si grupové hraní vyzkoušet. Už nikdy nebude mít newbik takové množství lidí na stejném lvlu soustředěných na tak malé ploše.



Proti grupam nic nemám, však jsem v ni často byl, ale hrál jsem trial verzi, tak jsem chtěl za ten týden co nejvíc vydělat a podobně, pak je solo ideální. Jinak dá se odsólovat vše, včetně capitána, mimochodem Shadowserpent mi přišel kvuli jedu těžší :) Klidně se přijď podívat, budu začínat na runnyeye znova :) Našel jsem tam pro mou postavu 21 questů (17 done, 2 collections done a 2 posílající mimo ostrov) už věříš?

Sharie - Conjuror/Alchemist - Runnyeye

Edited by - Shaken on 07/10/2005 11:15:53
Go to Top of Page

Krvezbrote
New Member

344 Posts

Posted - 07/10/2005 :  11:13:09  Show Profile  Send Krvezbrote an ICQ Message Send Krvezbrote a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaken
Jinak dá se odsólovat vše, včetně capitána, mimochodem Shadowserpent mi přišel kvuli jedu těžší :) Klidně se přijď podívat, budu začínat na runnyeye znova :) Našel jsem tam pro mou postavu 21 questů (17 done, 2 collections done a 2 posílající mimo ostrov) už věříš?


I když mám velký problém ti toho captna uvěřit , že máš přehled je vidět. Pokud pojedeš za evil, rád se přijdu podívat ... tedy opravdu ne proto, abych mohl vítězně zvedat obočí pokud se ti to nepodaří, ale protože bych opravdu rád viděl, jak se to dá takticky udělat. Mám na ostrově trvale jeden char kterým jsem pomáhal svým kamarádům když začínali.
Ale raději to tady dál nerozvádějme, tento topic je přece jen určený na jiné věci

"Nemá žádný význam umět se přenést kamkoli, když je někdo kretén všude."
Roger Zelazny, Znamení Chaosu


Aktuálně jen Defiance
V alpha verzi: Landmark (Galerie)
pár poznámek z historie:
Krvezbrote, Stistko & spol - EQ, EQ2, Vanguard, Age of Conan, EVE .. (mimo craft v EQ2 a Vanguard vše pohřbeno)

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,11 seconds. on eygor Snitz Forums 2000