Diskuzní klub hráčů online her
Home | Profile | Novy ucet | Active Topics | Active Polls | Members | Private Messages | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

.
 All Forums
 World of Warcraft
 World of Warcraft - General
 Tank - Newbie
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 14/06/2011 :  13:00:18  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ehivar

Tak to teda rychle nafarmit nejaké JP z normal random, abych měl čím platit, kdyby se nahodou změnil systém odměn. Třeba že za random normal už nebudou JP, ale něco jiného.


No JP mají padat stále stejně, takže ty budeš automaticky farmit při získávání VP v random HC a Zandallari.
A VP, který budeš mít se ti převedou na JP případně na goldy, takže nejlíp asi teď koupit botky a prodat, pokud se na BB prodávaj ještě za obstojnou cenu.
Go to Top of Page

sleglik
Average Member

1779 Posts

Posted - 14/06/2011 :  14:35:53  Show Profile  Send sleglik an ICQ Message Send sleglik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rakhen

quote:
Originally posted by vool

quote:
Originally posted by DarkFace

Myslim si, ze sa mylis :)

2k DPS sme mali ako benchmark na Brutallusovi. Hodir a spol bol aspon 7k a viac.


Opravdu nemýlím, Hrál jsem od wotlk, takže vanilu a TBC nepamatuji, ale vzpomínám, jak v jedný guildě se v dobách Naxxu-wotlk(asi spíš začátků) řešilo, že lidi by se měli snažit dostat na 2k a v jiný guildě, kde jsem s nima chodil od začátků Ulduaru jsem byl průměrný, spíš lepší dps s 2k a něco maličko a člověk, co tam udělal v tý době 2,5 byl jednoznačná hvězda. Jak jsem psal, je to průměr za celej raidovací večer, ne dps z boss fightu, jasný, že na Hodirový to hodilo víc třeba, ale tam byl tuším nějakej dps boost když jsi tuším v něčem stál nebo jak to bylo.
Tahle guilda se dostala max. na vezaxe a TOC pak zabila celý na normál :). Ale takových guild jsou spousty.


Sartha+3d co se zabíjel před ulduarem potřeboval v 10ce min. 4.5k dps od každého (mluvíme pochopitelně o standardní taktice, nikoli o zergu) a to jsi se nesměl nechat trefit ohněm, nechcípnout na void zonu, nenechat se sfouknout drakem, zabít ada v shadow realmu atd. takže ne moc tank&spank). V té době dělala slušná dps na patchwerkovi 6 až 7k dps.

Mluvíš o "ulduaru s trashem". Vzhledem k tomu jaký byl wotlk aoe fest se fakt dá jen ztěží předpokládat že by někdo dělal na trashi míň než na bossovi. 2k dps tak snad pokud byl v televizi hokej, a měl zaplý autoattack - nebo totálně fail člověk...



Jako 2k dps u Patchwerka v naxxu bylo opravdu běžný. Já třeba dostával report, že jedné guildě Patchwerk enragnul..... a členové té guildy měli podezření, že ten achiev (zabít ho do 3 Minut) je s nějakým brutálním cheatem.

Ono ačkoliv Wotlk byl poměrně snadný (normal obtížnost) tak se ukázalo, že dpska neumí rotovat spelly a to byla fakt tragédie. Náš první kill sarthariona 10ka trval asi 9 minut a nejdelší kill byl hodně přes 10 minut. Prý super, že neměl enrage....

Jinak tahle rotace kouzel je nesmírně důležitá i u tanka, protože pak nedělá dostatečný TPS. Takže pokud si začínající tank, tak se podívej i na tohle.

-
Go to Top of Page

Eagle
Average Member

2225 Posts

Posted - 14/06/2011 :  14:57:32  Show Profile  Send Eagle an ICQ Message Send Eagle a Private Message  Reply with Quote
dulezity je delat vsechno podle prirucky idealne vubec nezapojovat vlastni iniciativu ... to se vetsinou rovna exodu z raidu :) takze si proste prectec navod jak bosse zabit napises si makro ktery behem boje odklikavas a jen se divas jak se tvoje postavicka bavi ...

extrem je kdyz to tak vazne delas a koukas u toho na televizi ... na TSku slysis jak te tam chvali jak to dobre drzis a super tankujes a pak kdyz se rozdeluje loot ty tam porad jedes ty svoje rotace ... nedej boze mit TSko vypnuty aby ti volali na telefon ze uz jsou u dalsiho bosse :)

UO, SWG, WoW, EVE, DF, LoL
Go to Top of Page

ehivar
Junior Member

530 Posts

Posted - 14/06/2011 :  15:09:59  Show Profile Send ehivar a Private Message  Reply with Quote
U tanka jsou to v podstatě 3-4 základní věci pokud jde o single target a když máš dostatek rage, tak něco málo přihodíš z aoe abilit. Záleží také na situaci a na co kterej boss má/nemá imunitu. např. dissarm, HC jako spell disrupter apod. U trashe, pokud jde o skupinu, tak tam už je to jiné.
Go to Top of Page

ehivar
Junior Member

530 Posts

Posted - 14/06/2011 :  15:20:56  Show Profile Send ehivar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Eagle

dulezity je delat vsechno podle prirucky idealne vubec nezapojovat vlastni iniciativu ... to se vetsinou rovna exodu z raidu :) takze si proste prectec navod jak bosse zabit napises si makro ktery behem boje odklikavas a jen se divas jak se tvoje postavicka bavi ...

extrem je kdyz to tak vazne delas a koukas u toho na televizi ... na TSku slysis jak te tam chvali jak to dobre drzis a super tankujes a pak kdyz se rozdeluje loot ty tam porad jedes ty svoje rotace ... nedej boze mit TSko vypnuty aby ti volali na telefon ze uz jsou u dalsiho bosse :)



Tak to me se zatim urcite nestane. Raidovat zacinam a ze vseho jsem zatim vyplasenej jak polni mys.
Go to Top of Page

sleglik
Average Member

1779 Posts

Posted - 14/06/2011 :  15:27:29  Show Profile  Send sleglik an ICQ Message Send sleglik a Private Message  Reply with Quote
No sranda je, že tank je jediný kdo defakto může dostat DC a raid to nepozná... jenom ho obviňují, že mírně slackuje a dělá málo agra.

Na raidu jsem občas dostal krátkodobý disconnect a normálně jsem lognul zpět. Jediný kdo to tehdy odnesl byl jeden šikovnej lock z guildy.

-
Go to Top of Page

Eagle
Average Member

2225 Posts

Posted - 14/06/2011 :  17:28:44  Show Profile  Send Eagle an ICQ Message Send Eagle a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sleglik

No sranda je, že tank je jediný kdo defakto může dostat DC a raid to nepozná... jenom ho obviňují, že mírně slackuje a dělá málo agra.

Na raidu jsem občas dostal krátkodobý disconnect a normálně jsem lognul zpět. Jediný kdo to tehdy odnesl byl jeden šikovnej lock z guildy.

jedinej kdo nemsmi dostat DC je healer .. jinak se nepozna nic .. melee tim autoattackem porad mlatit budou a casteri u toho stejne hrajou poker

UO, SWG, WoW, EVE, DF, LoL
Go to Top of Page

Azkaban
Moderator

1990 Posts

Posted - 14/06/2011 :  19:43:08  Show Profile  Send Azkaban an ICQ Message Send Azkaban a Private Message  Reply with Quote
Tank je jako jakákoliv jiná classa v raidu. Jak se naučíš rotaci.. jako se naučit rotaci pro dps nebo předvídání u healu tak jsi zavodou.

Rozdíl se pak pozná u tanků které to berou jako poslání a ne jako.. hm tak teda budu tankovat. Zažil jsem plno tanků co tím žilo. Co boss to jinej trinket.. jiné talenty atd. Pak jsem zažil jak píšete. Postavit se a nedejbože, že mi uteče kus seriálu.

Předpoklady pro dobrého tanka. Musí tě to bavit. Musíš nad tím zkusit přemýšlet sám a přečíst si co které kouzlo dělá a hlavně mít trpělivost s lidma co neznají TM, hlavně v pugu.
Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 14/06/2011 :  20:51:04  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
Ano ano hezky napsaný a výstižně, právě fakt, že nyní hraje a i raiduje spousta lidí, kteří to mají jako doplněk k televizi, pivku či co já vím čemu mě tu hru naprosto znechucuje.
Go to Top of Page

Eagle
Average Member

2225 Posts

Posted - 15/06/2011 :  08:12:43  Show Profile  Send Eagle an ICQ Message Send Eagle a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vool

Ano ano hezky napsaný a výstižně, právě fakt, že nyní hraje a i raiduje spousta lidí, kteří to mají jako doplněk k televizi, pivku či co já vím čemu mě tu hru naprosto znechucuje.

ono kdyz ten raid jdes po sty se stejnejma lidma tak uz te tam toho moc neprekvapi a nepotrebujes se neco ucit nebo zkouset .. proste to udelas tak jak 99x predtim takze u toho ten serial sledovat stihas ..
nemyslim si ze jsem nejakej vyjmecnej ale i pri sledovani televize jsem porad lepsi tank nez ty novacci ktery tam jsou ted co tim "zijou" meni si tren..trinkety po kazdym bossovi a porad neco studujou a zkousej .. praxi proste nicim nenahradis

UO, SWG, WoW, EVE, DF, LoL
Go to Top of Page

ehivar
Junior Member

530 Posts

Posted - 15/06/2011 :  10:02:48  Show Profile Send ehivar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Eagle

quote:
Originally posted by vool

Ano ano hezky napsaný a výstižně, právě fakt, že nyní hraje a i raiduje spousta lidí, kteří to mají jako doplněk k televizi, pivku či co já vím čemu mě tu hru naprosto znechucuje.

ono kdyz ten raid jdes po sty se stejnejma lidma tak uz te tam toho moc neprekvapi a nepotrebujes se neco ucit nebo zkouset .. proste to udelas tak jak 99x predtim takze u toho ten serial sledovat stihas ..
nemyslim si ze jsem nejakej vyjmecnej ale i pri sledovani televize jsem porad lepsi tank nez ty novacci ktery tam jsou ted co tim "zijou" meni si tren..trinkety po kazdym bossovi a porad neco studujou a zkousej .. praxi proste nicim nenahradis



A proto tam potřebuješ nějakého nováčka co to podělá, aby si kromě makra na rotaci mohl jednou za čas použít macro s textem WTF?!
Go to Top of Page

ehivar
Junior Member

530 Posts

Posted - 15/06/2011 :  10:10:32  Show Profile Send ehivar a Private Message  Reply with Quote
Mimochodem jsem včera náhodou při hrabání se v síť nastaveních na W7 narazil na nějaké nastavení, které říká, že budou W upřednostňovat síťový provoz z konkrétních aplikací (dá se nastavit které) a CD abilit se mě krásně upravily. Teď už to jede jak má. Nestává se mě, že mám všechny CD down a třeba i 5 sec nic nenabíhá. Teda pokud nejsou nějaké lagy jako předevčírem.
Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 15/06/2011 :  10:26:27  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Eagle

quote:
Originally posted by vool

Ano ano hezky napsaný a výstižně, právě fakt, že nyní hraje a i raiduje spousta lidí, kteří to mají jako doplněk k televizi, pivku či co já vím čemu mě tu hru naprosto znechucuje.

ono kdyz ten raid jdes po sty se stejnejma lidma tak uz te tam toho moc neprekvapi a nepotrebujes se neco ucit nebo zkouset .. proste to udelas tak jak 99x predtim takze u toho ten serial sledovat stihas ..
nemyslim si ze jsem nejakej vyjmecnej ale i pri sledovani televize jsem porad lepsi tank nez ty novacci ktery tam jsou ted co tim "zijou" meni si tren..trinkety po kazdym bossovi a porad neco studujou a zkousej .. praxi proste nicim nenahradis


No..po stý nejspíš ne.
Leda po 99 wipe a pak by to chtělo se tomu věnovat.
Ale pokud to "po stý" znamená, že už je to opruz, tak to vidím tak, že je někde chyba. Třeba podobný situace znám u guild, který prostě farměj to, co uměj, místo aby progresovaly dál. To pak chápu, že pro ty schopnější je opruz, ale vždy maj možnost se toho neúčasnit že? :)
Go to Top of Page

ehivar
Junior Member

530 Posts

Posted - 15/06/2011 :  10:48:26  Show Profile Send ehivar a Private Message  Reply with Quote
Hele kolik vás kdy nejvíc zatím stále oprava equipu ?
Go to Top of Page

Azkaban
Moderator

1990 Posts

Posted - 15/06/2011 :  11:23:46  Show Profile  Send Azkaban an ICQ Message Send Azkaban a Private Message  Reply with Quote
Hele to nevím, ale včera mi psal kámoš z guildy, že dávali nějakého bosíka 10 HC tenhle týden a za 6 hodin asi 80 wipu :o) To muselo stát dost :o)
Go to Top of Page

ehivar
Junior Member

530 Posts

Posted - 15/06/2011 :  11:52:16  Show Profile Send ehivar a Private Message  Reply with Quote
Oh to muselo stát alespoň litr na opravách.
Go to Top of Page

Eagle
Average Member

2225 Posts

Posted - 15/06/2011 :  12:06:10  Show Profile  Send Eagle an ICQ Message Send Eagle a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Azkaban

Hele to nevím, ale včera mi psal kámoš z guildy, že dávali nějakého bosíka 10 HC tenhle týden a za 6 hodin asi 80 wipu :o) To muselo stát dost :o)

80 wipu jsi trochu prehnal mozna tak 30 .. ale stejne ty opravy uz nejsou co byvaly .. driv si prosel raid a byl si vetsinou v plusu .. ted projdes raid a pak musis tyden delat nudny daily questy abys mel na dalsi opravy

UO, SWG, WoW, EVE, DF, LoL
Go to Top of Page

Pertha
Moderator

7950 Posts

Posted - 15/06/2011 :  12:26:12  Show Profile  Send Pertha an ICQ Message Send Pertha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Eagle

quote:
Originally posted by Azkaban

Hele to nevím, ale včera mi psal kámoš z guildy, že dávali nějakého bosíka 10 HC tenhle týden a za 6 hodin asi 80 wipu :o) To muselo stát dost :o)

80 wipu jsi trochu prehnal mozna tak 30 .. ale stejne ty opravy uz nejsou co byvaly .. driv si prosel raid a byl si vetsinou v plusu .. ted projdes raid a pak musis tyden delat nudny daily questy abys mel na dalsi opravy



kecy prdy :) ve vanile jsem jakozto pracujici krom mesicnich poplatku musel kazdej mesic investovat tak 2kkc do nakupu goldu abych mel na opravy a bufy na raid , dneska uz to nic nestoji

Rock is overpowerd, please nerf. Paper is fine.
Yours, Scissors.
Go to Top of Page

ehivar
Junior Member

530 Posts

Posted - 15/06/2011 :  12:51:48  Show Profile Send ehivar a Private Message  Reply with Quote
No ono se da i na beznem HC nabrat manko naprosto nesmyslne. Vcera v BRM ten boss co se tam ma stat v tech beamech, aby se ty akolitove nezmenili v monstra. Verte tomu nebo ne, ale wiply jste tam 6x. Vsichni to znali, tak ze sem pullnul bose a vsichni zaujali mista v beamech no a ted se 6 krat za sebou vzdy nekomu podarilo zapomenout vystoupit a nebo naopak apod. Po ctvrtem wipu jeden clovek odesel se slovy, ze dnes neni jeho den. (udelal dve chyby za sebou) Potom prisel hunter. Pri patem pokusu to o chvilku misnul mag, ktery to pred tim delal dobre. Nato se zeptal ten hunter jestli zname taktiku coz u nas vyvolalo vlnu smichu, protoze ac se vsichni snazili, tak nebyli schopny udelat vec, kterou delali uz mokrat predtim, dobre. Pri sestem pokusu to missnul ten hunter co se ptal jestli zname taktiku. Dalsi vlna smichu. No a potom uz se to povedlo.

Proste totalni demence.

Edited by - ehivar on 15/06/2011 12:52:56
Go to Top of Page

Eagle
Average Member

2225 Posts

Posted - 15/06/2011 :  13:13:17  Show Profile  Send Eagle an ICQ Message Send Eagle a Private Message  Reply with Quote
tak jasne .. stane se ale proc ty opravy musi stat tolik? nikdy jsem ve wow nemusel pracovat .. a nehodlam s tim zacinat ..

UO, SWG, WoW, EVE, DF, LoL
Go to Top of Page

ehivar
Junior Member

530 Posts

Posted - 15/06/2011 :  15:07:04  Show Profile Send ehivar a Private Message  Reply with Quote
No tak snaží se ve hře lidi nějakou dobu udržet. To je jasné. Goldů ve hře je spousta na prodej a někdo je nějak farmit musí, tak že se asi vydělat ve velkém dají.
Go to Top of Page

Eagle
Average Member

2225 Posts

Posted - 15/06/2011 :  15:32:45  Show Profile  Send Eagle an ICQ Message Send Eagle a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ehivar

No tak snaží se ve hře lidi nějakou dobu udržet. To je jasné. Goldů ve hře je spousta na prodej a někdo je nějak farmit musí, tak že se asi vydělat ve velkém dají.

goldy vydelat neni problem ... tisice goldu denne .. ale zabavou se to nazvat neda

UO, SWG, WoW, EVE, DF, LoL
Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 15/06/2011 :  18:00:27  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Azkaban

Hele to nevím, ale včera mi psal kámoš z guildy, že dávali nějakého bosíka 10 HC tenhle týden a za 6 hodin asi 80 wipu :o) To muselo stát dost :o)


Tak 80 jedině pokud ho vždy jen pulnuli a nechali se zabít, jinak by to těžko stihali.
Těch 30, co psal Eagle je tuším mnohem blíže realitě.
Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 15/06/2011 :  18:03:43  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Eagle

quote:
Originally posted by ehivar

No tak snaží se ve hře lidi nějakou dobu udržet. To je jasné. Goldů ve hře je spousta na prodej a někdo je nějak farmit musí, tak že se asi vydělat ve velkém dají.

goldy vydelat neni problem ... tisice goldu denne .. ale zabavou se to nazvat neda


Tak proč je teda týden farmíš na questech? :p
Btw vy si neplatíte žádnou část oprav z guildbanky?

Edited by - vool on 15/06/2011 18:04:44
Go to Top of Page

Azkaban
Moderator

1990 Posts

Posted - 15/06/2011 :  19:47:58  Show Profile  Send Azkaban an ICQ Message Send Azkaban a Private Message  Reply with Quote
Memento Mori - Boss Omnotron 10HC 29.5.2011 pres 80 wipu za 6 hodin. Za tím si stojí.
Go to Top of Page

Eagle
Average Member

2225 Posts

Posted - 15/06/2011 :  21:16:24  Show Profile  Send Eagle an ICQ Message Send Eagle a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Azkaban

Memento Mori - Boss Omnotron 10HC 29.5.2011 pres 80 wipu za 6 hodin. Za tím si stojí.

to mas wipe kazde 4,5 minuty pokud teda neudelas prestavku .. zapomen

UO, SWG, WoW, EVE, DF, LoL
Go to Top of Page

Eagle
Average Member

2225 Posts

Posted - 16/06/2011 :  08:14:42  Show Profile  Send Eagle an ICQ Message Send Eagle a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by voolTak proč je teda týden farmíš na questech? :p
Btw vy si neplatíte žádnou část oprav z guildbanky?

kdo rikal ze je farmim? cast oprav se samozrejme z gbanky plati

UO, SWG, WoW, EVE, DF, LoL
Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 16/06/2011 :  09:16:19  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Eagle

quote:
Originally posted by Azkaban

Memento Mori - Boss Omnotron 10HC 29.5.2011 pres 80 wipu za 6 hodin. Za tím si stojí.

to mas wipe kazde 4,5 minuty pokud teda neudelas prestavku .. zapomen


Mno pokud teda jeli jen na ty wipe, tak to stihnout mohli.... prostě všech deset bez gearu...jen pul, hupky někam do kupy, kde pujde zrovna dmg, rychle release a znova ....pak tomu věřím.
Go to Top of Page

vool
Junior Member

842 Posts

Posted - 16/06/2011 :  09:18:41  Show Profile  Visit vool's Homepage Send vool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Eagle

quote:
Originally posted by voolTak proč je teda týden farmíš na questech? :p
Btw vy si neplatíte žádnou část oprav z guildbanky?

kdo rikal ze je farmim? cast oprav se samozrejme z gbanky plati


No já to vyrozuměl z tohodle:
quote:
ted projdes raid a pak musis tyden delat nudny daily questy abys mel na dalsi opravy

:)
Go to Top of Page

Azkaban
Moderator

1990 Posts

Posted - 16/06/2011 :  14:10:43  Show Profile  Send Azkaban an ICQ Message Send Azkaban a Private Message  Reply with Quote
Kill trvá okolo 5-6 minut.. proč by to nemohli stihnout wipowat?
Go to Top of Page

Eagle
Average Member

2225 Posts

Posted - 16/06/2011 :  14:23:50  Show Profile  Send Eagle an ICQ Message Send Eagle a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Azkaban

Kill trvá okolo 5-6 minut.. proč by to nemohli stihnout wipowat?


protoze tam musi napred dojit :) a nemuzou 6 hodin v kuse wipowat .. obcas je proste potreba si dat pauzu navic po 80ti pokusech by to dali uz i ti simpanzi :)

UO, SWG, WoW, EVE, DF, LoL
Go to Top of Page

Azkaban
Moderator

1990 Posts

Posted - 16/06/2011 :  14:26:19  Show Profile  Send Azkaban an ICQ Message Send Azkaban a Private Message  Reply with Quote
No hej oni to nakonec po 80 ti pokusech dali. Seženu report at tu nefantazírujeme.
Go to Top of Page

Eagle
Average Member

2225 Posts

Posted - 16/06/2011 :  14:29:28  Show Profile  Send Eagle an ICQ Message Send Eagle a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Azkaban

No hej oni to nakonec po 80 ti pokusech dali. Seženu report at tu nefantazírujeme.


teoreticky je samozrejme monzy tech pokusu dat i vic ... ale sezen report me osobne to taky zajima :)

UO, SWG, WoW, EVE, DF, LoL
Go to Top of Page

Azkaban
Moderator

1990 Posts

Posted - 16/06/2011 :  15:02:02  Show Profile  Send Azkaban an ICQ Message Send Azkaban a Private Message  Reply with Quote
Už vím kde je zakopán pes.

http://www.worldoflogs.com/reports/nacu9k928crttw5a/ 49 wipu prvni den a dva dny na to
http://www.worldoflogs.com/reports/x4m2nolbaieuw7il/ 27 na tom šaškovi + 7 na tom druhém šaškovi.

Já ho špatně pochopil, myslel jsem, že jak říkal za 6 hodin myslí v jeden den.

Každopádně jukni na ten první report za 03:58:00 udělali 49 wipu. Kdyby to udrželi tak tak za 6 hodin maji 75. To by byla jízda.
Go to Top of Page

Eagle
Average Member

2225 Posts

Posted - 16/06/2011 :  16:04:53  Show Profile  Send Eagle an ICQ Message Send Eagle a Private Message  Reply with Quote
jsou to magori :)

UO, SWG, WoW, EVE, DF, LoL
Go to Top of Page

sleglik
Average Member

1779 Posts

Posted - 17/06/2011 :  15:42:51  Show Profile  Send sleglik an ICQ Message Send sleglik a Private Message  Reply with Quote
To mi připomíná Červeného Trpslíka. Pane dáváme Vám možnost zkazit si život úplně jiným způsobem. Takže jeden 49 wipů a druhý den 25 wipů.... to nemá cenu ani komentovat

-

Edited by - sleglik on 19/06/2011 11:36:36
Go to Top of Page

Azkaban
Moderator

1990 Posts

Posted - 17/06/2011 :  18:07:03  Show Profile  Send Azkaban an ICQ Message Send Azkaban a Private Message  Reply with Quote
Jeden z důvodů proč neraiduju. :o)
Go to Top of Page

elidor
Administrator

1332 Posts

Posted - 19/06/2011 :  21:37:49  Show Profile  Visit elidor's Homepage  Send elidor an ICQ Message Send elidor a Private Message  Reply with Quote
stejne je usmevny ve wowku pouzivat vyraz wipe ..

Byl jsem zmateny a nejisty, jsem sice porad zmateny a nejisty, ale v mnohem vyssi rovine.. [Pratchett]
Go to Top of Page

Azkaban
Moderator

1990 Posts

Posted - 20/06/2011 :  11:07:43  Show Profile  Send Azkaban an ICQ Message Send Azkaban a Private Message  Reply with Quote
Víš že mě ani nikdy nenapadlo hledat význam toho slova.:o) Kámoš z RO-čka používá výraz "Vybulet se".

Edited by - Azkaban on 20/06/2011 11:08:34
Go to Top of Page

Eagle
Average Member

2225 Posts

Posted - 20/06/2011 :  12:18:35  Show Profile  Send Eagle an ICQ Message Send Eagle a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Azkaban

Víš že mě ani nikdy nenapadlo hledat význam toho slova.:o) Kámoš z RO-čka používá výraz "Vybulet se".

no to bude mit asi kazdy jinej vyznam ... i kdyz i ve wowku se po wipu musi spousta lidi vybulet :)

wipe samozrejme znamena smazat ... kdyz vas boss smaze je to wipe ... nevim co je a tom divnyho ze se to pouziva :)

UO, SWG, WoW, EVE, DF, LoL
Go to Top of Page

ehivar
Junior Member

530 Posts

Posted - 20/06/2011 :  12:30:45  Show Profile Send ehivar a Private Message  Reply with Quote
Podle mě to znamená přesně co to znamená. No a co se týká raidování, tak je super celej tejden vydělávat goldy na 20-30 pravidelných víkendových wipů, které vyhodíš za opravy ne ? Už bez guildy a team Speaku nechodím ani Zandalari. Zandalari furt dokáže vyškolit, když se lidi nesoustředí a nejsou alespoň trochu sehraný.

Když už se bavíme o Zandalari, tak nechápu proč má plno lidí problém s tím prvním bosem v Zul'gurub - ta poison čubka. Zatím pokaždé jsem jako tank zůstal poslední naživu když všichni vychcípali, protože jim dělá problém se postavit mezi ty zelené lajny.
Go to Top of Page

elidor
Administrator

1332 Posts

Posted - 20/06/2011 :  15:09:51  Show Profile  Visit elidor's Homepage  Send elidor an ICQ Message Send elidor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ehivar

Podle mě to znamená přesně co to znamená.

ve hre, kde nemas sanci nic ztratit, kde neni ani teoreticka sance znicit eq, nebo ze te smrt nejak oslabi .. wow a wipe fakt nejdou dohromady i kdyz se ten termin holt pouziva .. bohuzel se system "smrt neboli" stal naprosto beznym ..

quote:
Originally posted by ehivar
No a co se týká raidování, tak je super celej tejden vydělávat goldy na 20-30 pravidelných víkendových wipů, které vyhodíš za opravy ne ?


fakt je ten, ze jsem za vikend nikdy neumrel 20-30x (pokud nepocitam pvp) takze nevim, ale wow potlacilo dusledky smrti natolik, ze dokonce snizilo naklady na minimum jeste pred cataclysmem, kde mas dalsi snizeni nakladu pokud je guilda na nejakym zakladnim levelu .. takze si nedokazu predstavit ze bys musel tyden vydelavat .. spis se poohledni po jine guilde a raidovaci skupine ..

quote:
Originally posted by ehivar
Už bez guildy a team Speaku nechodím

bez ventrila/ts/.. bych na raid nikoho nevzal a nenapadlo by me nejaky raid bez nej jit .. takze zrejme bude chyba v tom, zes to vubec zkousel. Komunikace na raidu mi prijde jako naprosto zasadni a zkouset to bez ni mi prijde docela hazardni .. coz nadruhou stranu vysvetluje tech 20-30 wipu ..

no post zni dost negativisticky, ale fakt mi to nedalo ..

Byl jsem zmateny a nejisty, jsem sice porad zmateny a nejisty, ale v mnohem vyssi rovine.. [Pratchett]

Edited by - elidor on 20/06/2011 15:12:35
Go to Top of Page

Azkaban
Moderator

1990 Posts

Posted - 20/06/2011 :  18:14:51  Show Profile  Send Azkaban an ICQ Message Send Azkaban a Private Message  Reply with Quote
No flasky byly drahé jak kráva. Žrádlo také. Na tom jsem udělal balík. Děnně 5k a to jsem byl línej. Kamarád co farmil fire, water, a ryby dělal denně přes 10k. I ted se dá na tom pěkně vyfarmit kytky, ryby a fire, water.. Jež teď z toho žiju a od cata jsem nemusel po dlouhé době kupovat géčka.
Go to Top of Page

Rakhen
Junior Member

917 Posts

Posted - 20/06/2011 :  22:42:28  Show Profile Send Rakhen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ehivar

Podle mě to znamená přesně co to znamená. No a co se týká raidování, tak je super celej tejden vydělávat goldy na 20-30 pravidelných víkendových wipů, které vyhodíš za opravy ne ? Už bez guildy a team Speaku nechodím ani Zandalari. Zandalari furt dokáže vyškolit, když se lidi nesoustředí a nejsou alespoň trochu sehraný.


Nechápu... kde to berete ta čísla? To si dáváte ress sickness po každé smrti nebo co?
a) bossové sami dropují celkem slušné obnosy (aspoň z toho co zabíjíme na HC)
b) ZA/ZG v pugu je sice sázka do loterie, ale pořád to jde dojít. Když jsi tank nebo healer, máš navíc batoh což znamená run za cca 180g (+ šance na mounta/peta popř. flašku do banky + dnes už bezcenný maelstorm)
c)... pokud jsi tank či healer tak je samozřejmě lepší chodit "normální" HC a chytat batohy, zabere to +- 30 minut a je to bez wipů.
d) pořád můžeš portnout tournament do icecrownu, to je nějakejch 200 g za 20-30 minut

Já prakticky nefarmím (občas skočím tournament protože si chci dokoupit mounta) a najednou jsem měl 25k... jasně člověk dělá alty tak musí dofarmit therazane a potřebuje marky z Tol Baradu ale i tak, i kdyby člověk wipoval nonstop na prvním bossovi tak nemůže potřebovat dny na farmení.

Edited by - Rakhen on 20/06/2011 22:49:49
Go to Top of Page

ehivar
Junior Member

530 Posts

Posted - 21/06/2011 :  10:57:25  Show Profile Send ehivar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elidor

quote:
Originally posted by ehivar

Podle mě to znamená přesně co to znamená.

ve hre, kde nemas sanci nic ztratit, kde neni ani teoreticka sance znicit eq, nebo ze te smrt nejak oslabi .. wow a wipe fakt nejdou dohromady i kdyz se ten termin holt pouziva .. bohuzel se system "smrt neboli" stal naprosto beznym ..

quote:
Originally posted by ehivar
No a co se týká raidování, tak je super celej tejden vydělávat goldy na 20-30 pravidelných víkendových wipů, které vyhodíš za opravy ne ?


fakt je ten, ze jsem za vikend nikdy neumrel 20-30x (pokud nepocitam pvp) takze nevim, ale wow potlacilo dusledky smrti natolik, ze dokonce snizilo naklady na minimum jeste pred cataclysmem, kde mas dalsi snizeni nakladu pokud je guilda na nejakym zakladnim levelu .. takze si nedokazu predstavit ze bys musel tyden vydelavat .. spis se poohledni po jine guilde a raidovaci skupine ..

quote:
Originally posted by ehivar
Už bez guildy a team Speaku nechodím

bez ventrila/ts/.. bych na raid nikoho nevzal a nenapadlo by me nejaky raid bez nej jit .. takze zrejme bude chyba v tom, zes to vubec zkousel. Komunikace na raidu mi prijde jako naprosto zasadni a zkouset to bez ni mi prijde docela hazardni .. coz nadruhou stranu vysvetluje tech 20-30 wipu ..

no post zni dost negativisticky, ale fakt mi to nedalo ..



Wipe je prostě čistka. Boss s náma prostě vytře podlahu. :-)

Na G raidy se chodí na Team Speaku. Já myslel to, že už nechci chodit bez guildy a TS ZulGurub a Zulaman. Šel jsem to klasicky na random už hodněkrát a dost často to bylo utrpení. Klasické HC jsou na random v pohodě, ale záleží na tom koho dostaneš. Například v HoO jsou dvě/tři místa, kde se hodí CC a když nemás tu správnou grupu, tak je to o kejhák a potom záleží na tom, jestli to healer uhealuje i když mu může dost pomoct svejma CD + občasnej chvilkovej stun jednoho z mobů. Dead Mines můžou bejt také utrpení, když zrovna ve skupině není nikdo, kdo by věděl, jak držet na uzdě ty moby Reaverem u druhého bose. Také pokud je ve skupině zrovna dost melee, tak to má taky healer těžší, než když se sejdou ranged DPS. No a ten kotlovej boss na konci ... někdy jde napoprvé a někdy ho děláš třeba 5x - zase záleží na grupě. Pokud je to guildovní HC a známe se a jsme na TS, tak jsem vždy po HC v plusu. Na Radnom jak kdy.

Co se týká raidů, tak jsme menší guilda a raidovat teprve začínáme. Nebylo zatím dost lidí s potřebnym gearem. Sice máme naštudovanou taktiku, ale než se lidi tak nějak sehrajou, tak se pár wipů uděje. Občas je potřeba doplnit lidi mimo guildu a potom je to horší. Zatím jsme se dostali přes BH a BWD 4/6. Zbývá Neferian - zatím jsme nezkoušeli a trápíme se a Atramedesem. Nějak se nám tam nedaří poladit healing i když víme co a jak dělat. Nemáme špatné healery, ale tohle si musí nacvičit. Uvidí se. Dnes snad další pokus. Na HC mod nemáme zatím dost lidí a ani zkušenosti.

No a počet wipů ? Jednou dáme Magmawa na první pokus a jindy nesmyslně 5x wipneme. No a když jdeme dejme tomu tři bosse za večer, tak můžeme mít 2 wipy a nebo třeba 10. No a po 10 wipech se s opravou dostaneš někam na 80-100g co mám tak vysledováno. Je to možná trochu víc, než u DPS, protože do mě jako do tanka ten boss řeže, ale tady nevím jak moc velké procento z poškození připadne právě na to, že do mě tluče boss/trash.

Jiná Guilda - skupina. jsem v téhle guildě od začátku, znám tam lidi a baví mě to, že se podílím na nějakém progresu. Asi by mě nebralo skočit do nějaké guildy s rozjetým raidovacím kolotočem, kdy to už všichni znají a bose dělaj s prstem v nose. Tak že nikam jinam se nechystám. Kromě toho tady mám místo tanka (offtanka jak je potřeba). DPS equip zatím na raidování nemám na potřebné úrovni.
Go to Top of Page

ehivar
Junior Member

530 Posts

Posted - 22/06/2011 :  09:06:03  Show Profile Send ehivar a Private Message  Reply with Quote
Tak jsem včera zažil divně zabugovanej Zul'Gurub. Prvni boss ma tu abilitu, ze vychrli ty zeleny zvratky smerem pred sebe. Vcera to zabijelo i kdyz stal clovek za nim. Poprve jsme si s dalsim melee rekli, ze to byla nase chyba. Po druhe uz to bylo divne. Po 3,4 a 5 uz jsme zjistili, ze je bugla, tak jsme museli vsichni leavnout. Zazil jste nekdo takhle buglou instanci ?
Go to Top of Page

sleglik
Average Member

1779 Posts

Posted - 24/06/2011 :  19:10:35  Show Profile  Send sleglik an ICQ Message Send sleglik a Private Message  Reply with Quote
Nám se to stalo něco podobného, ale bylo to ještě ve WoTLK. Na 10kovém raidu, který jsme už docela farmili jsme pochcípali na trashi jak jsme jenom mohli. Asi po 6ti wipech na trashi jsme zjistili, že jsme čistili 25ku :P.
Je pravda, že nám to došlo až když jsme si do targetu dali Anubaraka :).

-
Go to Top of Page

Rakhen
Junior Member

917 Posts

Posted - 24/06/2011 :  20:10:29  Show Profile Send Rakhen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ehivar
No a počet wipů ? Jednou dáme Magmawa na první pokus a jindy nesmyslně 5x wipneme. No a když jdeme dejme tomu tři bosse za večer, tak můžeme mít 2 wipy a nebo třeba 10. No a po 10 wipech se s opravou dostaneš někam na 80-100g co mám tak vysledováno. Je to možná trochu víc, než u DPS, protože do mě jako do tanka ten boss řeže, ale tady nevím jak moc velké procento z poškození připadne právě na to, že do mě tluče boss/trash.



No, nemůžu hodnotit 10ku, ale na 25 HC bossové dropují cca 125g pro každého, takže i s 100g oprav jsi pořád v plusu.
Go to Top of Page

ehivar
Junior Member

530 Posts

Posted - 28/06/2011 :  08:52:00  Show Profile Send ehivar a Private Message  Reply with Quote
To bude asi ten problém. Chodíme jen 10-ky zatím. :-)
Go to Top of Page

Eagle
Average Member

2225 Posts

Posted - 28/06/2011 :  09:39:03  Show Profile  Send Eagle an ICQ Message Send Eagle a Private Message  Reply with Quote
ono kdyz uz kazdyho bosse 20x umres tak je jedno kolik ma penez :)

UO, SWG, WoW, EVE, DF, LoL
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  New Poll New Poll
 Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Diskuzní klub hráčů online her © © 2000 CzechHeroes Go To Top Of Page
This page was generated in 0,27 seconds. on eygor Snitz Forums 2000